Cem, İnterpol resmi sitesinde

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem G. için İnterpol'ün internet sitesinde "Sahte kimlikle seyahat ediyor olabilir" deniliyor

İstanbul Beşiktaş'ta çöp konteynırında parçalanmış cesedi bulunan 18 yaşındaki Münevver Karabulut'un katili olduğu öne sürülen Cem Gariboğlu, İnterpol'ün resmi internet sitesine de girdi. Zanlı, 6 dilde yayınlanan video ile aranıyor. "www.interpol.int"teki videoda Cem Gariboğlu'nun yalnız ve Münevver Karabulut'la beraber çekilmiş fotoğrafları ile cinayetin ortaya çıktığı sıradaki olay yeri görüntülerine yer verildi. Arapça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça ve Türkçe yayınlanan videoda şu ifadelere yer verildi:

ELÇİLİKTEN KAÇAN CEM'İN ABİSİ
"Halen firari olan Cem G. hakkında İnterpol tarafından kırmızı bülten çıkarıldı. Cem Gariboğlu Avrupa'da, Orta Asya'da, Ortadoğu ve Kuzey Amerika'da sahte kimlikle seyahat ediyor olabilir. Bu şahsı görürseniz aşağıdaki adresteki kurumla çok acele irtibata geçiniz." Sitede, "fugutive@ interpol.int'' adlı adrese bilgi verilmesi isteniyor. Öte yandan, Emniyet Genel Müdürlüğü, Cem G.'nin Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nden kaçtığı yönündeki haberlere ilişkin, kaçan kişinin Cem G. değil abisi L. G olduğunu açıkladı. Zonguldak'ta bulunan TBMM Başkanı Köksal Toptan ise "Şayet Rusya'da ise, ki olduğuna dair bulgular var, en kısa sürede sonuca ulaşacağız" dedi.

BİZE ULAŞIN