Cep mesajları geldi kendisi Sortie'de

Altıntop kardeşler, mahkeme yerine Sortie'ye gidince sanık avukatı isyan etti. Hamit Altıntop'un cep mesajları ise 2'nci davada delil olarak sunuldu

Milli futbolcular Hamit ve Halil Altıntop kardeşlerin şikâyetçi oldukları davayı kasıtlı olarak uzattıkları iddia edildi. Kardeşlerin dolandırıcılıkla suçladığı ve halen cezaevinde bulunan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) eski çalışanı Cemile Aylin Arslan, Hamit Altıntop'un kendisi üzerinden ismini gizli tuttuğu kız arkadaşına defalarca para aktardığını öne sürdü. Arslan, cep telefonu mesajlarını mahkemeye delil olarak sundu. Milli futbolcular Hamit ve Halil Altıntop'un şikâyetçi olduğu dün İstanbul 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dolandırıcılık davasında tutuklu sanık Arslan'ın avukatı Ayhan Sağıroğlu, "Hamit Altıntop Sortie'de partiye katılıyor ama duruşmaya gelmiyor" dedi. Mahkeme, Altıntop kardeşlerin Türkiye'ye girişlerinde mahkemeye getirilmeleri için polise yazı yazılmasına karar vererek duruşmayı erteledi. Duruşmaya tutuklu sanık Cemile Aylin Arslan ile tutuksuz sanık Semra Aydınay katıldı. Diğer sanık Hakan Gücün'ün firarda olduğu belirtilirken, Arslan'ın avukatı Ayhan Sağıroğlu, "Müvekkilimin kaldığı koğuşta bir kadının boğazını kesmesi sonucu üst ranzadan üzerine kan damlamış, bu durum psikolojisini bozmuştur. Tahliyesini talep ediyorum" dedi. Sağıroğlu, Hamit Altıntop'un 16 Haziran'da Sortie'de katıldığı açılışla ilgili gazete kupürlerini de mahkemeye sundu. Mahkeme, sanık Arslan'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi. TFF çalışanı Cemile Aylin Arslan'ın, yurtdışındaki müşterilerin imzalaması için federasyona teslim edilen sözleşme evrakı ve müşteri bilgi formlarından, şikayetçi Altıntop kardeşlerin banka hesaplarına ulaşıp, suç ortağı Hakan Gücün'le birlikte 427 bin 550 lirayı kendi hesabına aktardığı öne sürülüyor.

DAVADA DELİL MESAJLAR
Öte yandan Hamit Altıntop'un Cemile Aylin Arslan aleyhine açtığı alacak davasında ise mahkemeye ikili arasındaki cep telefonu mesaj dokümü delil olarak sunuldu. Mesajlar, Altıntop'un kimliği ortaya çıkmasını istemediği kız arkadaşına Arslan üzerinden defalarca para aktardığı anlaşılıyor. Kız arkadaşına direkt para yatırmak istemediğini belirten Altıntop, "Yok ona olmaz. Kimse bilmesin. Secret. Kız güzel hem de çok" diyerek, hem kendisinin hem de kızın kimliğinin gizli kalması gerektiğini söylüyor. Hamit Altıntop'un hesabına yatırdığı iddia edilen ismi saklı kız arkadaşı ise merak konusu oldu. Cemile Aylin Arslan'ın avukatı Halil Yalçın, bu dokümlerin Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı tarafından tespit ettirildiğini belirtti ve delil niteliğinde olduğunu vurguladı.

BİZE ULAŞIN