Cumhurbaşkanı'na işsizlik tepkisi

İzmir'e gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, kısa süre önce eşi Şadan Satoğlu'yu kaybeden dayısı Nazif Satoğlu'na taziye ziyaretinde bulundu.

Dayısının Karabağlar ilçesi Yeşilyurt semti Akevler Sitesi'ndeki evine giden Cumhurbaşkanı Gül, vatandaşlar tarafından alkışlarla karşılandı. Gül, önce kapıda kendisini bekleyen dayısıyla ardından da vatandaşlarla selamlaştı.

Bu sırada iki üniversite bitirdiğini ve işsiz olduğunu söyleyen Sinem Örsçek, Cumhurbaşkanı Gül'ün yanına giderek, 'Bu kadar insan sizi neden alkışlıyor anlamıyorum." diyerek tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Gül, korumalarından kendisinden iş konusunda yardım isteyen kadının, ismini ve hangi üniversiteleri bitirdiği gibi bilgilerini almasını istedi. Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra kendisini apartman girişinde karşılayan dayısı Nazif Satoğlu ve diğer aile yakınlarıyla dayısının oturduğu daireye çıktı.

Cumhurbaşkanı Gül'den iş isteyen Sinem Örsçek, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü'nü bitirdiğini ardından da Endüstriyel Tasarım konusunda master yaptığını söyledi. Okullarını birincilikle bitirdiğini, ÖSS'yi ise dereceyle kazandığını belirten Örsçek, tepkisinin nedeninin 2 üniversite bitirmesine rağmen işsiz olmasından kaynaklandığını ifade etti.

Örsçek, "Hep krizlerle yaşadık. İki üniversite bitirdim ama işsizim. Cumhurbaşkanı Gül'e işsiz olduğumu belirttim. Korumalardan bilgilerimi almasını istedi. Yardımcı olacağını söylediler." şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN