Damat katili kayınpeder ölümü seçti

Emekli polis memuru, damadının öldürülmesiyle ilgili sorgulanacağını anlayınca cinayeti kendisinin işlediğini itiraf eden bir mektup bırakıp intihar etti

Denizli'nin Güney ilçesine bağlı Kerimler köyünde yaşayan Uşak Emniyeti'nden emekli polis memuru Ahmet Özkan'ın (49) kızı Meltem Kuloğlu (25), 5 yıl önce internette bir arkadaşlık sitesinde tanıştığı Ahmet Kuloğlu'yla (35) kaçarak evlendi. Kızının evden kaçmasını gururuna yediremeyen Özkan, emekliliğini isteyerek köyüne döndü. Öfkeli baba, kızı evden kaçtığı için damadıyla uzun süre görüşmedi. Genç çift, geçtiğimiz hafta yaşadıkları Tekirdağ'da tartıştı. Meltem Kuloğlu 4 yaşındaki kızını alıp baba evine döndü. Bunun üzerine Ahmet Kuloğlu kayınpederini arayarak kızını almak istediğini söyledi. Kayınpeder "Gel kızını al" dedi. Ahmet Kuloğlu 25 Haziran'da yakınlarına kızını almak için Denizli'ye gideceğini söyleyerek evden ayrıldı. Son olarak Güney otobüs terminalindeki MOBESE kameralarında görünen Kuloğlu'ndan bir daha haber alınamadı. Abla Selma Kuloğlu, Güney Jandarma Komutanlığı'na kayıp müracaatında bulundu. Kayınpeder Ahmet Özkan'ın ifadesine başvurmak isteyen jandarma geçtiğimiz salı günü evine gitti. Üstünü değiştirip geleceğini söyleyen Özkan arka bahçede beylik tabancasıyla çenesinin altından tek el ateş ederek intihar etti.

CESET BULUNAMADI

Savcılık soruşturmayı derinleştirirken, Özkan'ın Şırnak'ta görev yapan ve 2 haftadır izinli olarak Denizli'de bulunan polis oğlu Ali Rıza Özkan, babasının yatak odasına bıraktığı mektubu jandarmaya verdi. Emekli polis memurunun bıraktığı mektupta damadını öldürdüğü, daha sonra tarlaya gömdüğü yazılıydı, ancak cesedin yeri açıklanmamıştı. Jandarma Özkan'a ait 5 ayrı tarlada ceset arama çalışması başlattı.

BİZE ULAŞIN