İstanbullular'ın trafik çilesi

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde meydana gelen kaza nedeniyle trafik durma noktasına geldi.

Köprüden Avrupa'dan Anadolu'ya geçiş noktasında meydana gelen kaza nedeniyle, ikinci köprü trafiği Mecidiyeköy girişine kadar uzadı.

* CANLI KAMERA GÖRÜNTÜLERİ İÇİN TIKLAYINIZ...

FATİH SULTAN MEHMET KÖPRÜSÜ'NDEKİ ÇALIŞMANIN ÖYKÜSÜ

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü, 20 Haziran 2009 Cumartesi gecesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 40 gün sürecek olan "Genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışması" başlattı. Okulların kapanması, tatilcilerin kenti terk etmesi gitmesi nedeniyle trafikte rahat günler geçirmeyi bekleyen İstanbullular için 'trafik işkencesi' de böylece başlamış oldu. Çalışma nedeniyle köprünün Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş yönündeki iki şerit trafiğe kapatılınca, ilk andan itibaren uzun konvoylar oluşmaya başladı.

E-5'TE ÇALIŞMA BAŞLADI

İstanbul E-5 Karayolu'nda yaz ayı boyunca devam edecek bakım onarım çalışmaları dün başladı. Çalışmalara, Haliç Köprüsü'nden başlandı. Asfalt yenileme çalışması yapılan Eski Haliç Köprüsü, Edirne istikametinde trafiğe kapatılarak, bu yöndeki trafik akışı yeni köprüye yönlendirildi.

İlk etapta aşamalı olarak, taşımalı sistemle gece asfaltlamanın yapılacağı belirtirken, Haliç-Çobançeşme arasındaki yapılacak asfaltlamanın 10 Ekim'e kadar süreceği bildirildi. Zincirlikuyu Haliç Köprüsü arasındaki asfaltlamanın ise 6 Temmuz'da başlayacağı ve 20 Ağustos'ta sona ereceği belirtildi.

BİZE ULAŞIN