Havalar ısınacak - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Trakya (Edirne, Kırklareli ve Tekidağ), İç Ege (Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Denizli), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Zonguldak ve Bartın), İç Anadolu'nun güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Karaman, Kayseri ve Yozgat), Akdeniz'in iç ve batı kesimleri (Antalya, Isparta, Burdur, Adana ve Osmaniye) ile Rize, Artvin, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Ülkemizin güney kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyonkarahisar, Kütahya, Uşak ve Denizli çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Antalya, Isparta ve Burdur, gece saatlerinde Adana ve Osmaniye çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve batısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Niğde, Karaman, Kayseri ve Yozgat) aralıklı ve yerel olmak üzere üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu) ile öğle saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Rize ve Artvin, gece saatlerinde Çorum çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır ile Erzurum'un doğu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin batısı parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...











BİZE ULAŞIN