Yağmur İstanbulluları hazırlıksız yakaladı

Zeytinburnu'nda 3 araç, hemzemin geçitte biriken yağmur sularında mahsur kaldı. Tamamen suya gömülen araçlar, itfaiye erlerinin uzun süren çalışması sonucu kurtarıldı.

İstanbul'da etkili olan sağanak yağış, hayatı kısa sürede felç etti. Birçok kişi aniden bastıran yağmurda ıslanırken, araçlar da yağış nedeniyle biriken sularda mahsur kaldı. Zeytinburnu'nda tren alt geçidinde mahsur kalan 3 araç, tamamen suyla doldu. Suda mahsur kalan araçlar, itfaiye erlerinin uzun çalışmaları sonucu kurtarıldı. Bu sırada bazı vatandaşlar da itfaiye erlerini alkışlayarak, çalışmalarına destek oldu.

YAĞMUR BAKIRKÖY VE ZEYTİNBURNU'NDA HAYATI FELÇ ETTİ

İstanbul'un bazı bölgelerinde etkili olan sağnak yağış hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Yağmur'un etkili olduğu Bakırköy'de Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'ni su bastı. Birçok alt geçit göle dönüştü. Alt geçitlerin altında suyun içinde mahsur kalan otomobil sürücülerinin imdadına itfaiye ekipleri yetişti. Osmaniye mahallesinde ise yağmur nedeniyle çöken bahçe duvarı çevre skinlerini korkuttu


İstanbul'da öğlen saatlerinde aniden bastıran yağmur İstanbulluları yine hazırlıksız yakaladı. Yaklaşık yarım saat süren yağmur Bakırköy ve Zeytinburnu'da hayatı durma noktasına getirdi. Bakırköy Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin alt katını su bastı. Yağış nedeniyle Osmaniye mahallesinde bir apartamının bahçe duvarı çöktü. Büyük bir görültü ile yerinden bahçe duvarı çevredekileri korkuttu. Başka bir apartamının divarı üzerine çöken bahçe duvarı maddi hasara yolaçtı.

Alt geçitlerin altında biriken sulara gömülen çok sayıda araç ise itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı. Yağmur suyu nedeniyle gölete dönüşen yollar ve ara sokaklar belediye ekipleri tarafından kısa süreliğine trafiğe kapatıldı.


KOCAELİ YAĞMURA TESLİM


Kocaeli'nde etkili sağanak nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarını su bastı.

Zaman zaman doluya dönüşen sağanak, özellikle kent merkezinde etkili oldu.

Yaklaşık 30 dakika süren sağanak nedeniyle, rögar kapaklarından taşan sular bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarına doldu. Cadde ve sokakların yağmur sularıyla dolması yüzünden trafik zaman zaman aksadı, bazı trafik levhaları devrilerek sürüklendi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yağışın ardından ev ve iş yerlerindeki suyu tahliye etmeye başlayacağı bildirildi.

İSKENDERUN'DA SAĞANAK YAĞMUR

Hatay'ın İskenderun ilçesinde sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur nedeniyle İtfaiye Müdürlüğü'nün de aralarında bulunduğu bazı ev ve iş yerleri ile caddeler su altında kaldı. Sabah saatlerinde etkili olan ve iki saat süreyle aralıksız devam eden şiddetli yağış nedeniyle Dumlupınar ve Muradiye mahallelerinde bazı ev ve işyerlerini su bastı. İtfaiye Müdürlüğü'nün de bulunduğu Pınarbaşı Caddesi de yağmurdan nasibini aldı.

Temmuz ayında hava sıcaklığının 32 derece olduğu İskenderun'da böylesine şiddetli yağmurun yağması vatandaşları da hazırlıksız yakaladı. Sıcak hava nedeniyle evlerinin damlarında uyuyan vatandaşlar da yağmura hazırlıksız yakalandılar. Bazı ev ve işyerlerinde su baskınlarına neden olan şiddetli yağmur nedeniyle Türk ordusunun Hatay topraklarına İskenderun üzerinden girişinin 71. yıldönümü törenleri de yağmur nedeniyle yapılamadı. Yağmur nedeniyle altyapı çalışmalarının devam ettiği bazı sokaklar ise çamur deryasına döndü.

BİZE ULAŞIN