Dolandırılan benim, zona hastası oldum

İntihar eden Prof. Dr. İsmet Karacan'ı 10 milyon dolar dolandırdığı öne sürülen sevgilisi Nermin Özcan, "Zona hastası oldum, asıl dolandırılan kişi benim" diye konuştu

ABD'de Houston Medical Center doktorlarından ve uyku tıbbının kurucularından Prof. Dr. İsmet Karacan'ın geçtiğimiz hafta İstanbul Şişli'deki Elit Rezidans'ta intihar etmesinin ardından "suçlanan kadın," eski banka müdiresi Nermin Özcan (46), gerçek mağdurun kendisi olduğunu savundu. Karacan'ı "6 yıllık hayat arkadaşım, sevdiğim insandı" diye anlatan Özcan, "Her şeye rağmen hâlâ hayatımda özel yeri var. Üzüntüden zona hastası oldum" dedi. Özcan, 10 milyon dolar dolandırdığı iddialarına ise şöyle yanıt verdi: "Beş kuruş param yok. Karacan'ın isteği üzerine İsviçre'ye bir yatırım şirketine gönderdiğimiz 2.2 milyon dolar ile 800 bin doları geri alamadık. Dolandırıldım. Bir yıldır hem kendi hem de İsmet'in parasını alabilmek için mücadele veriyorum."

"MEZARINI ÇİÇEKLE KAPLADIM"
Karacan ile 2003'te tanıştıklarını anlatan Özcan "Eşinin öldüğünü söyledi. Birlikte yaşamaya başladık. Benden önce Aynur A. ile ikinci kez evlenip ABD'ye gittiğini, 3 ay sonra boşanma davası açtığını öğrendim" dedi. Karacan'ın baba yadigârı evini kardeşinin satın aldığını savunan Özcan, "Aramızdaki husumet yüzünden evini usulsüz olarak sattığım iddiasıyla suç duyurusu yaptı. Mahkeme takipsizlik kararı verdi" diye konuştu. Karacan tarafından evinden zorla çıkartıldığını öne süren Özcan, "Evde 30 yaşlarında Doktor Gümüş adlı kadınla yaşamaya başladı. Üzüntüden zona oldum" dedi. Tüm bunlara rağmen, Karacan'ın ölümünden bir hafta önce kendisini aradığını telefonunda gördüğünü söyleyen Özcan, "Geri aramadığım için pişmanım. İlaçlarla ayakta durabiliyorum. Mezarını ziyaret edip çiçeklerle kapladım" dedi.

BİZE ULAŞIN