'Dünya çapında modacı olacağım'

Magazin medyasının yediveren gülü Süreyya Yalçın, Bodrum'a olgunlaşma enstitüsü ile moda tasarım okulu açılmasına yardımcı olacağını söyledi

Melek babam her zaman yanımda olduğun gibi bundan sonra da bulutların üzerinden beni koruyacağını biliyorum. Her zaman kalbimde olacaksın.
Türkiye'nin Paris Hilton'u, 'İkoncan'ların en birincisi, sosyetenin, magazin medyasının yediveren gülü ve dahi, maddi kudretini konuşmaktan yorulmak bilmeyen züğürt çenelerinin demirbaş mevzu kahramanı Süreyya Yalçın'ın, babası Faruk Yalçın için verdiği ölüm ilanıydı bu. O gün bugündür yani tam 7 aydır ağzını bıçak açmıyor, söyleşi talepleri reddoluyordu. Yalıkavak Marina'da bir mekân açılışında karşılaştık, mini söyleşi talebimi kırmadı:

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Elinden tutup seni o kalabalıktan kaçırdım iyi ettim mi?
İyi ettin Savaş Abi. Ama ne olur kamerayı kapatsın arkadaşımız. Babamın vefatında söz verdim. 1 yıl kimseyle görüşme yapmayacağım dedim.

Oysa her gün ekranlara sayfalara çıkıyorsun. Görüntü var ses yok desene.
(Gülerek) Aynen öyle abi.

Tamam kamera gitsin biz kalalım. Hâlâ şoktasın demek?
Hiç sorma. Her gün her dakika babacığım sanki yanı başımdaymış gibi hissediyorum. Yokluğuna, yalnızlığına alışamadım.

Anlıyorum ama hayat devam ediyor.
Bir süre daha bekleyeceğim. Sonra kolları sıvama vakti gelecek. Kendi yaratacağım, kendi başıma kurup büyüteceğim bir işim olsun diye düşünüyorum. Moda işi olacak. Tasarımlarımdan oluşacak. Dünyada marka şeyler düşünüyorum. Türkiye'den ve dışarıdan yüreklendirici destek var.

Sen ne giysen moda oluyor. Şapkamı taksana...
Senin şapkanı tanımayan mı var Savaş Abi? Vaay! Üzerindeki A harfi ışıklı, yanıp sönüyor. Pilli mi?

'PARA ONA YAKIŞIYOR'
2 pille çalışıyor. Kalem...
Işık saçıyorsun ortama yani?

Senin ışığın yanında bizimki ne? Lola Beach'deki şadırvanını kapmışlardı gördüm bugün.
Gazeteci arkadaşların şakasıydı o. Özel bir yer değil ki.

Türkbükü esnafı seni çok seviyor. Bugün anlattılar: "Para Süreyya Hanım'a yakışıyor. Otelden çıktığını duyup 'hazır ol' bekliyoruz. Çok alış veriş ediyor, eli açık ama tek kuruş suiistimale tepki gösteriyor" dediler.
Ben de onları seviyorum. El emeği takılar, desenler, yöresel giysiler, bezler var. Moda işi kurunca onlarla da çalışacağım. Bölgede olgunlaşma enstitüsü, moda tasarım okulu açılmasına yardımcı olacağım.

BİZE ULAŞIN