Oğlunun katilini beş yıl sonra televizyonda gördü

Yeşilköy'de öldürülen Burak Şengöçen'in katil zanlısının Londra'da kaydedilen görüntüleri anne Şengöçen'in yüreğini bir kez daha yaktı

İstanbul Yeşilköy'de 5 yıl önce kız yüzünden çıkan kavgada öldürülen 19 yaşındaki Burak Şengöçen'in katil zanlısı Serhat Aslan'ın Londra'da olduğu iddia edildi. Haber Özel adlı televizyon proğramının Serhat Aslan olduğunu iddia ettiği kişiyi kız arkadaşıyla gösteren kamera kaydı Londra'da çekildi. Haberde 3 yıldır çalışmadığı ifade edilen zanlının, buna rağmen son model bir araca ve aylık bin paunda kiraladığı bir eve sahip olduğu belirtildi. Oğlunun katil zanlısını ilk kez televizyonda gören acılı anne Zuhal Şengöçen "Çok ağırıma gitti. Londra'da yaşıyor, lüks arabası var. Bir de nişanlanmış. Hangi anne baba bu çocuğa kızını vermiş? Kesin bilmiyorlardır" dedi. Şengöçen, 5 yıldır uyuyamadığını, oğlunun katilinin yakalanması halinde içinin rahatlayacağını ancak acılarının son bulmayacağını söyledi.

'ÇAPKIN'A GÜVENİYORUM'
Katil zanlısı için arama emri olmadığını da savunan acılı anne "Çocuğun araması yok. Dosyası tozlanmış. Nasıl aramazsınız bu çocuğu? Emniyet mensupları isterlerse 24 saatte yakalarlar. Hüseyin Çapkın bana güven verdi. Mert bir adama benziyor. İnşallah hem Burak'ın hem de Münevver'in katil zanlılarını yakalar. Kendisinden ümidim var" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN