Rehabilitasyon çetesini şüpheci anne çökertti

Çocuklara engelli raporu alıp devleti 10 milyon TL dolandıran rehabilitasyon çetesi, bir annenin şüphelenmesiyle yakalandı

Toplam 5 ilde düzenlenen ve 42 kişinin gözaltına alındığı rehabilitasyon çetesi operasyonunun ayrıntıları ortaya çıkıyor. Liderliğini Konya'da 6 rehabilitasyon merkezi bulunan kuruluşun yönetim kurulu başkanı olan Mehmet Emin D.'nin kurduğu çetenin, yüzlerce ailenin sağlam çocuklarına engelli raporu çıkardığı belirlendi. Dolandırıcılıkta kullanmak üzere rehabilitasyon merkezi yaptıran ve bu yüzden hayırsever işadamı ilan edilip, "şükran belgesi"yle ödüllendirilen Mehmet Emin D. yönetimindeki çete iddiaya göre, köy ve kırsal kesimde yaşayan yoksul aileleri "Çocuğunuza Avrupa Birliği projesi kapsamında ücretsiz dershane eğitimi vereceğiz" diyerek kandırıyordu. Çocuklara kamu kurumlarında rüşvet karşılığı anlaştıkları memurlar aracılığıyla sahte engelli raporu çıkarılıyordu.

'YİNE OYUN OYNADIK'
Ancak 3 çocuğunu dershaneye gönderdiğini sanan ev hanımı Havva Küçükyıldırım çocuklarına "Bugün ne yaptınız?" diye soruyor ve "Oyun oynadık" yanıtını alıyordu. Durumdan şüphelenen Küçükyıldırım, sağlam çocuklarına engelli raporu alındığını ortaya çıkardı.
BİZE ULAŞIN