Çıplak Japon, özür için Edirne'ye geldi

12 yıl önce Ahmet Taşçı ile Kadir Birlik'in davetlisi olarak geldiği Karamürsel'de şovu sırasında çırılçıplak soyunan Japon, özür diledi

Güreşçiler Ahmet Taşçı ve Kadir Birlik'in davetlisi olarak geldiği Kocaeli'nin Karamürsel ilçesinde 1997'de yaptığı şov sırasında çırılçıplak soyunan Japon şovmen, 12 yıl sonra Edirne'ye gelerek iki güreşçiden özür diledi. Japon Fuji TV ve TV Asahi'de "02.50'' adlı bir şov programı yapan Japon şovmen Agashira Nijieojippun, 1997'de Ahmet Taşçı ile bir Japon dövüş sanatçısının şov amaçlı güreşi için düzenlenen etkinlikte şov yapması için Karamürsel'e davet edildi.

KADINLAR KAÇIŞMIŞTI
İlçedeki spor salonunda toplanan binlerce kişinin önünde şov yapmaya çıkan Nijieojippun önce belinden üstündeki giysileri çıkardı. Japon şovmen daha da ileri giderek altındaki kıyafetleri de çıkardı. Sahnede bir anda çırılçıplak kalan Japon şovuna bu şekilde devam etti. Bu sırada salondaki kadınlar koşarak dışarı kaçtı. Salonda kalan binlerce erkek, Nijieojippun'in hareketini hakaret kabul ederek linç etmeye kalktı. Bunun üzerine güreşçi Kadir Birlik ceketini çıkararak şovmenin beline sardı ve onu salonun arka kapısından kaçırdı. Bu olay Türkiye'de aylarca konuşuldu. Japonya'da da gündemi sarsan skandal nedeniyle Japonya televizyon üst kurulu ünlü şovmene 6 ay sahne yasağı getirdi. Ve olayın üzerinden tam 12 yıl geçti. Onca yıldır içinde utançla yaşayan Nijieojippun, Edirne'ye gelerek artık eski birer güreşçi olan Taşçı ve Birlik'ten özür diledi.

BİZE ULAŞIN