Dilencinin üzerinden 6 bin avro çıktı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde, dilencilik yaptığı iddiasıyla zabıtalarca yakalanan kişinin üzerinde yapılan aramada, 6 bin avro ve 783 lira 45 kuruş para bulundu.

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan kontrollerde, Kemal Seyfettin Elgin Bulvarı'nda dilencilik yaptığı belirlenen kişi, zabıtaları görünce kaçmaya başladı.

Dilencilik yaptığı iddia edilen kişi, yaşanan kovalamacanın ardından yakalanıp, Zabıta Müdürlüğüne götürüldü. Kimliği bulunmayan ve isminin M.A. olduğunu söyleyen kişinin üzerinde yapılan aramada 12 adet 500 avro, 6 adet 100 TL, 2 adet 50 TL, 3 adet 20 TL ve 16 adet 1 TL, 10 adet 50 kuruş, 9 adet 25 kuruş ve 2 adet 10 kuruş çıktı.

Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürü Ünsal Paşalı, ''Bu kadar büyük miktarda paranın bu kişinin üzerinde bulunması bizi şüphelendirdi. Marmaris Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçerek şahıs ve bulunan paraları polise teslim edilecek'' dedi.

Paşalı, Marmaris'te çok sayıda dilenci yakaladıklarını, ancak bir kişinin üzerinden ilk defa bu kadar yüksek miktarda para çıktığını söyledi. Zabıta tarafından polise teslim edilecek olan M.A'nın kesin kimliğinin tespit edilmesinin ardından gerekli cezai işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Öte yandan, yakalanan M.A, gazetecilerin ne iş yaptığı sorusu üzerine, serbest çalıştığını ve bu kadar yüklü miktarda parayı üzerinde taşımaktan korkmadığını ifade etti. Dilencilik yapmadığını öne süren M.A, üzerinde çıkan parayı 6 yıl inşaatlarda çalışarak kazandığını iddia etti.

BİZE ULAŞIN