Pehlivanla Ağa'nın 'ikinci el' kavgası

Kırkpınar Ağası Selim'in "İkinci el otomobil vereceğim" dediği Başpehlivan Yeşilyeşil, "Ağalık vermekle, efelik vurmakla olur. Sözünü yerine getirsin" diye konuştu

Başpehlivan'a ikinci el otomobil vereceğini açıklayan Kırkpınar Ağası Seyfettin Selim'e, Kırkpınar Başpehlivanı Mehmet Yeşilyeşil'den tepki geldi. Kırkpınar güreşlerinden sonra memleketi Antalya'ya gitmek üzere yaptığı yolculuk sırasında SABAH'ın sorularını yanıtlayan Başpehlivan Yeşilyeşil, "Ben Türkiye'nin Başpehlivanıyım. Halk arasında bir deyim vardır; 'ağalık vermekle, efelik vurmakla olur' derler. Ağanın sözünü yerine getirmesini bekliyorum. Kendi desteklediği pehlivanlar şampiyon olsaydı onlara ödül olarak ne verecek idiyse bana da onu vermelidir" dedi.

GÖKMEN'İ YENİNCE...
"Ağa söylediklerinde ısrar eder ve sana ikinci el bir otomobil verirse alacak mısın?" sorusuna ise, Yeşilyeşil şu cevabı verdi: "Bu soruya 'alırım' veya 'almam' diye cevap vermek yerine, ağanın sözünü yerine getirmesini beklemeyi tercih ediyorum." İddialara göre, Kırkpınar Ağası Selim, güreşlerde, eski Başpehlivanlardan Osman Aynur ile Serhat Gökmen'i destekliyordu. Başpehlivan Yeşilyeşil de Başpehlivanlık ikinci tur güreşlerinde Selim'in desteklediği Serhat Gökmen'le karşılaştı. Çekişmeli geçen karşılaşma eşitlikle sona erince, puanlama güreşinde Yeşilyeşil bir puan alarak hakemler tarafından galip ilan edildi.
BİZE ULAŞIN