Santana: Dünya çok hasta

Dün gece Kuruçeşme Arena'da sahneye çıkan Carlos Santana, ölümünden hemen önce Michael Jackson ile görüşmüş. Gitar ustası, "Michael dünyayı iyileştirmek istemişti. Ben de istiyorum. Zira dünya çok hasta" diyor

Latin Rock efsanesi Carlos Santana, dün tam 19 yıl aradan sonra tekrar İstanbul'a geldi; en iyi parçalarıyla birlikte 'göksel notalarını Boğaz'a indirdi'. Kuruçeşme Turkcell Arena'ya Wings desteğiyle iniş yapan ve kendisine şöhret katan parçalarını art arda sıralayan müzisyen, İKSV tarafından The Marmara Oteli'nin Club Lounge katında tertiplenen özel basın buluşmasında gazeteci ve hayranlarına insanlık, ahlâk ve sevgi mesajları dağıttı. Lakin, kendisi biraz kederliydi. Yakın zaman önce annesini kaybeden Santana, geçen hafta hayata veda eden Pop kralı Michael Jackson ile ölümünden kısa süre önce, yeni albümü için ortak bir parça için bir telefon görüşmesi yapmış. Jackson'a bestelediği parçayı telefonda dinleten Santana, sanatçının ölümüyle birlikte ilginç bir olay da yaşamış. Sanatçının aktardığına göre, Jackson'un ölümünün ardından kapısını çalan iki küçük çocuk, kendisine ellerinde birer notla ve gözyaşlarıyla gelerek, Michael ile çalıştıkları için teşekkürlerini iletmiş. Santana, cenaze töreni bugün Los Angeles'ta yapılacak olan Jackson'ın en kıskanılacak özelliğinin, çocukların güvenini ve sevgisini kazanmış olması olduğunu söylüyor ve ekliyor: "Nasıl olur da beş yaşındaki bir çocuk Michael Jackson ve müziğinden haberdar olabilir, evet, medya hep insanların karanlık taraflarını öne çıkarıyor olabilir; ancak çocuklar Michael'a güveniyordu. Michael'ın, çocukların güvenini kazanabilecek bir kalitesi vardı. Kaldı ki, güven, sevginin en yüksek biçimidir. Birine güvenmezseniz, onu sevemezsiniz. İşte Michael da Heal the World parçasıyla bildiğimiz gibi, dünyayı iyileştirmek istedi. Ben de istiyorum. Zira dünya çok hasta."

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...


ÜÇ NESİL BİR ARADA
Türkiye'de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan sanatçının konser verdiği mekân Turkcell Kuruçeşme Arena, üç farklı nesilden Santana severle doluydu. Müzik başladığı sırada bile yüzlerce seyirci alana girmeye devam ediyordu. Konser Boğaz'a nazır dolunaylı bir gece eşliğinde enstrümantel bir açılışla başladı. Santana konserin ilerleyen dakikalarında kendisi gibi enstrümanlarına son derece hakim müthiş enerjik bir orkestra eşliğinde, Black Magic Woman, Oye Como Va, Corazon Espinado, Gypsy Queen gibi kasikleşmiş hitlerini icra etti. Konserde hayranlarıyla konuşmayı da ihmal etmeyen Santana, "İstanbul bir sevgi köprüsü ve hippiler bir zamanlar aşk ve sevgiye inandı" dedi.

BİZE ULAŞIN