Turistler buzla serinledi

Bodrum ve Fethiye'de sıcak havadan bunalan turistler havuza getirilen buz kalıplarıyla serinlemeye çalıştı.

Bodrum'da sıcak havadan bunalan turistler havuz başında buzla serinledi. Hava sıcaklığının 40 dereceye yaklaştığı gözde turizm kentinde serinlemek isteyenler otellerin havuzlarına ve denize girmek için sahillere akın etti. Yerli ve yabancı turistler sıcak havada denizde ve havuzlarda yüzerek günün tadını çıkardı.

Gümbet Mahallesi'ndeki İs İs otelde ise bazı turistlerin buzla serinlemesi renkli görüntülere sahne oldu. Havuzda eğlenen, çoğunluğu İngiliz ve Rus turistler, havuz kenarında suyun içerisine yatarak üzerlerine otel görevlilerinin döktüğü buzlarla serinlemenin tadını çıkardı.

Otelin Genel Müdürü Melih Alemdar, "Amacımız konuklarımızı en güzel şekilde ağırlamak ve onları Bodrum'dan memnun kalmış bir şekilde uğurlamaktır. Bu nedenle elimizden geldiğince gayret gösteriyoruz. Sıcak havada bazı turistler buzla serinlerken bir taraftan da bunu eğlenceye dönüştürüyoruz. Turistler bu hizmetten çok memnun kalıyorlar" dedi.

Tatillerini Bodrum'da geçiren turistler de, Bodrum'un çok güzel bir yer olduğunu, burada olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Bu arada bazı restorant ve kafe işletmecileri sıcaktan bunalan müşterileri için fıskiyelerle su püskürterek serin bir ortam yaratmaya çalışıyor.

FETHİYE'DE TURİSTLER BUZ DOLU HAVUZDA YÜZEREK SERİNLEDİLER

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tatilini geçiren turistler, kavurucu sıcakta çareyi buz dolu havuzda yüzmekte buldular.

Hafta başında artmaya başlayan hava sıcaklığı Fethiye'de de etkisini gösterdi. Nem oranının yüzde 35 olduğu Fethiye'de hissedilen hava sıcaklığı ise 43 derece olarak ölçüldü. Hava sıcaklığının artmasıyla serinlemek için farklı yollar arayan turistlerin imdadına ise işletmelerin eğlenceli fikirleri yetişiyor.

Hisarönü'nde bulunan bir su parkında, havuzlarda serinleyemeyen turistler için büyük buz kalıpları getirtildi. Buz kalıplarına oturarak serinlemeye çalışan Rus turistler, havuz başı eğlencelerinde de zevkli anlar yaşadılar.

Turistlerin kendi aralarında düzenledikleri buzda en uzun süre oturma yarışması da renkli görüntüler oluşturdu. Buz kalıpları üzerinde en uzun süre oturarak ödül olarak belirlenen kokteyli kazanmaya çalışan turistlerden bazıları da, buz kalıpları üzerine yatarak hem serinlediler hem yarışmadaki yerlerini aldılar. Uzun süre buz üzerinde yatarak yarışmayı kazanan Rus turist ödül olarak belirlenen kokteyli kazanırken diğer turistlerde buz kalıplarıyla birlikte havuzda yüzerek eğlendiler. Hem serinlediklerini hem de eğlendiklerini söyleyen 18 yaşındaki Polonyalı turist Kimberley Gavin "Türkiye çok güzel ve havalar sıcak. Havuza giriyoruz burada. Bazen de getirilen buz kalıplarıyla hem eğleniyor hem de serinliyoruz. İnsanlar çok sıcak ve neşeli burada" dedi.

Otel Müdürü Süleyman Çınaroğlu ise konuklarının rahatı için her detayı düşündüklerini belirterek, "Havalar bugünlerde çok sıcak ve sadece havuza girmek müşteriler için yeterli olmayabiliyor. Bizde bu tür etkinliklerle misafirlerimizi hem eğlendiriyor hem serinletiyoruz" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN