Yolcular 7 saat bekledi

Türk Hava Yolları'nın (THY) New York-İstanbul seferini yapacak uçağı, önce kötü hava şartları, sonra New York meydanına acil iniş yapan bir uçağın beklenmesi nedeniyle 7 saat gecikmeyle hareket etti.

THY Basın Müşavirliği'nden edinilen bilgiye göre, Türkiye saatiyle 09.55'te İstanbul'a gelmesi beklenen TK-002 sefer sayılı Airbus A 340 tipi ''Ankara'' uçağı, içindeki 262 yolcusuyla kalkış yapmak üzere New York Havalimanı'nda pist başı yaptı.

Bu sırada alandaki fırtınanın artması ve kötü hava koşulları nedeniyle uçuş kulesi, uçakları başka bir piste yöneltti. Uçuş için bu pistte 4 saat sıra bekleyen THY uçağı kalkacağı sırada acil iniş yapan bir uçak nedeniyle pistten iniş ve kalkışların durdurulması üzerine hareket edemedi. Acil iniş yapan uçağın inmesi ve güvenlik önlemlerinin normale dönmesi için THY uçağı, 3 saat daha alanda beklemek zorunda kaldı.

THY'nin New York-İstanbul seferini yapacak olan Ankara uçağı, 7 saatlik bir gecikmenin ardından İstanbul'a hareket etti. Uçağın saat 16.55'de İstanbul'a gelmesi bekleniyor.
BİZE ULAŞIN