Kurtuluş'un ailesi zor günler geçiriyor

Bir zamanlar çıkardığı "Duydum Evleniyormuşsun" adlı kaseti 1 milyon satan ünlü sanatçı Kurtuluş'un eşi Füsun Türkgüven, Kurtuluş'tan geriye giysileri ve borçlarının kaldığını belirterek, "Ben şimdi 3 çocukla kaldım, nasıl geçineceğimi düşünüyorum" dedi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde 1 Ocak 1954 tarihinde dünyaya gelen ve gençlik döneminde müziğe merak sararak kendine tahtadan gitar yapan Kurtuluş Türkgüven, 1970'li yılların sonunda İstanbul'a giderek sanat dünyasına atıldı. 1980'li yıllarda çıkardığı kasetler müzikseverler tarafından tutulunca Kurtuluş birden şöhret oldu. 1980'li yılların ortasında çıkardığı "Duydum Evleniyormuşsun" adlı kaseti 1 milyon satan Kurtuluş, 1990'lı yılların ortasına kadar art arda çıkardığı kasetlerle büyük beğeni topladı.

"İstanbul Sokakları" ve "Keskin Bıçak" gibi unutulmayan şarkılarıyla şöhretini pekiştiren Kurtuluş, 35 yıl sahnelerde kaldı. 1990'lı yılların ortalarından itibaren düşüşe geçen Kurtuluş, İstanbul'dan ayrılarak Adana'ya yerleşti. 2 yıl önce kansere yakalanan Kurtuluş Türkgüven, 55 yaşında hayata gözlerini yumdu. Son yıllarında sanatçı arkadaşları tarafından düzenlenen yardım ve moral geceleri il e ayakta kalabilen Kurtuluş, zor şartlar altında SSK'dan emekli oldu ve 600 TL emekli maaşı bağlandı.

Kurtuluş'un eşi Füsun Türkgüven, 3 çocukla ortada kaldığını belirterek, "Bir zamanların ünlü sanatçısından geriye bir tek giyecekleri ve borçları kaldı. Kurtuluş ölmeden 15 gün hastanede kaldı. Bunun masrafları hiç ödenmedi. Nasıl ödeneceğini bilmiyoruz. Ayrıca maaşından 2 bin TL kredi çekilmiş. Benim hiç haberim yok. Maaşın büyük bir kısmı buraya kesiliyor. Ben ayda 550 TL'lik evde kirada oturuyorum. Bu kirayı bundan sonra hayatta veremem. Kapıda kalma tehlikemiz var. Büyük oğlum işsiz. Küçük oğlum okuyor. Ne yapacağım şaşırdım" dedi.

Füsun Türkgüven, Kurtuluş'un düştüğü durumun Türkiye'de sanatçılara ne kadar önem verildiğinin göstergesi olduğunu söyledi.

BİZE ULAŞIN