Anne karnında 21 gün yaşatılan Sadi sağlıklı

Beyin ölümü gerçekleşen annesinin karnında 21 gün yaşatılan Sadi bebek 1.5 yaşına geldi. 3 ay önce yürümeye başlayan ve 11 kiloya ulaşan Sadi, halasının annesi olduğunu sanıyor

Menenjit hastalığı nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen 6 aylık hamile annesi Yıldız Alçı'nın karnında 21 gün yaşatılıp, 27 haftalıkken 760 gram olarak sezaryenle dünyaya getirilen Sadi Rıza bebek 1.5 yaşına geldi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dünyaya getirildikten üç ay sonra 2 kilo 370 gram, 45 santimetre olarak taburcu edilen Sadi Rıza bebek, bugün 11 kiloya ulaştı. Kendisine bakan halasını öz annesi sanan ve üç ay önce yürümeye başlayan mucize bebeğin en sevdiği şey ise 5 yaşındaki ablası Fatoş'la tüm gün parkta oynamak ve denize girmek. Etrafa sürekli gülücükler dağıtan Sadi bebek, her ay sağlık kontrolünden geçiriliyor.

"OĞLUM BANA ÇOK DÜŞKÜN"
Sağlıklı olarak büyüyen oğlunun uyumlu ve çok hareketli bir çocuk olduğunu söyleyen 30 yaşındaki baba Erdinç Ceyhan, "Birbirimize çok alıştık. Bana çok düşkün. Akşam geldiğimde boynuma atlıyor. Ablasıyla da çok iyi anlaşıyor. Tek eksiği anne sevgisi olacak. Halasını çok seviyor ancak hiçbir şey anne sevgisinin yerini tutmaz. Eşim keşke yaşasaydı da çocuklarının arasında olabilseydi. Güç olsa da hem anne hem de babalık yapmaya çalışıyorum" dedi. Sadi Rıza'nın kendisiyle aynı kaderi paylaştığını da anlatan baba Ceyhan, "Annemi sarılık hastalığından kaybettiğimde Sadi Rıza'dan biraz daha büyükmüşüm. Annesizliğin nasıl bir acı olduğunu benden iyi kimse bilemez. Biz 3 kardeştik ve babam bizi ne büyük zorluklarla büyüttü. Oğlum da benim gibi annesiz büyüyecek" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN