Meteoroloji'den yağış uyarısı - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in kuzey ilçeleri (Bandırma) ile gece saatlerinde İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Batı Karadeniz'de 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Marmara'nın kuzey ve batısında, bugün öğle saatlerinden itibaren kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ile Çanakkale'nin Lapseki, Biga ve Çan, Balıkesir'in Bandırma ve Gönen ilçeleri, akşam saatlerinden sonra da İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı ve yağış anındaki kuvvetli rüzgara dikkat edilmesi istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, Trakya kesimi (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ile öğle saatlerinden itibaren İstanbul ve Kocaeli çevreleri, zamanla bölge geneli yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in kuzey kesimleri (Bandırma) ile gece saatlerinde İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, Hatay çevreleri ile zamanla iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Kırşehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, kıyıları ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Çorum, Amasya ve Artvin çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla doğusu parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN