Hırsızlık çetesine uykuda baskın

İstanbul'da 14 kişilik suç örgütü jandarmanın sabah baskınıyla yakalandı Uyudukları çadırlarda gözaltına alınan çete üyelerinden 10'u tutuklandı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, vatandaşların korkulu rüyası haline gelen hırsızlık çetesini şafak baskınıyla yakaladı. Esenyurt, Avcılar, Başakşehir, Büyükçekmece, Çerkezköy ve Çorlu'da 27 adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Çoğunlukla Roman vatandaşların yaşadığı çadırlara sabahın ilk ışıklarıyla yapılan operasyonda, suç örgütü lideri Serkan G. ile birlikte 14 kişi gözaltına alındı. Zanlıların kaldıkları yerlere yapılan aramalarda oto teybi, DVD playerler, plazmatelevizyonlar, cep telefonları, çamaşır makinası, bulaşık makinası, 42 adet 5 litrelik sıvı ayçiçek yağı, koliler dolusu hediyelik eşya ve kot pantolonların yanısıra 270 adet kadın ve erkek mayosu ele geçirildi.
Zanlıların suç işlerken yanlarında taşıdıkları öne sürülen 3 tabanca, 2 pompalı tüfek ile birlikte bu silahlara ait yüzlerce merminin çadırlarda saklandığı ortaya çıktı. Çetenin faili meçhul 50 hırsızlık, 3 cinayet ve 1 tecavüz olayına karıştığı da tespit edildi. Adliyeye sevkedilen zanlılardan 10'u tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HARAÇ ÇETESİ ÇÖKERTİLDİ
Öte yandan Bağcılar'da çek-senet tahsilatı yapan çete üyeleri oto galerisi sahibi Sezgin Yeral'ı istedikleri haracı alamayınca kaçırıp ayaklarından vurdurdu. Bu olay üzerine çeteyi teknik ve fiziki takibe alan polis Eyüp, Gaziosmanpaşa ve Küçükçekmece'de çeşitli adreslere baskın düzenledi. Aralarında çete lideri Ersin Sayan'ında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

BİZE ULAŞIN