Maymunlu hakarete Darwin'li savunma

TV'de bir kadına "Maymuna benziyor" dediği için dava açılan Arto kendini savundu: Hakaret etmedim. Evrim teorisine göre insan maymundan geliyor

Lerzan Mutlu'nun sabah programında Serpil Polat adlı bir seyirciye "Maymuna benziyor. Bu kadını baştan yaratsan ne olur" diyen şarkıcı Arto, hakkında başlatılan soruşturma üzerine ifade verdi. Arto'nun konuk olarak katıldığı "Siz Mutlu Lerzan Mutlu" adlı TV programında, "estetik ameliyatlar" konusu gündeme gelmişti. Bu sırada stüdyodaki seyircilerden Serpil Polat estetik ameliyat olmak istediğini söylemiş, hemen söze giren Arto, Polat'ı kastederek "Kendisi maymuna benziyor. Bu kadını baştan yaratsan ne olur" demişti.

'SÖZLERİM SUÇ OLMAMALI'
Hakkında hakaretten soruşturma açılan Arto, önceki gün Bakırköy Adliyesi'ne gelerek ifade verdi. Hakaret kastının olmadığını söyleyen Arto ifadesinde şunları söyledi: "Estetik ameliyatla ilgili espriler yaparken, seyircilerden biri 'estetik olmak istediğini' söyledi. Espri olsun diye bayana 'Maymuna benziyorsun' diye laf attım. Bir kişinin maymuna benzemesi yasalara göre suç olmamalıdır. Zira Darwin'in 'evrim teorisi'ne göre insanın maymundan geldiği bilimsel olarak söylenir." Dava açılması ve suçlu bulunması durumunda Arto, 2 yıl 8 aya kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.
BİZE ULAŞIN