Sinemalarda bu hafta

* Gösterimdeki filmlerin seanslarını ve fragmanlarını görmek, filmlerle ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için TIKLAYIN

Felekten Bir Gece (The Hangover)

Yönetmen: Todd Phillips
Oyuncular: Bradley Cooper, Ed Helms, Heather Graham, Justin Bartha
Tür: Komedi

Amerikalılar kıkır kıkır güldü bu filme, izleyince anlayacaksınız, kesinlikle komik bir film... Dört kafadarın Las Vegas'taki bekârlığa veda partisini konu alan film, erkek muhabbeti üzerinden dönse de kadınları da es geçmiyor. Ayrıca güldürürken düşündürmek gibi bir derdi de yok. Ama komiklikler, makineli tüfekten çıkan mermiler gibi... Kıssadan hisse, arkadaş grubundaki eğlenelim, coşalım ve kopalım tribindeki insanların neden sözü dinlenilmezmiş, filmden sonra anlıyorsunuz.


Halk Düşmanları

Yönetmen:
Michael Mann
Oyuncular: Johnny Depp, Christian Bale, Marion
Tür: Suç, dram

Büyük Hesaplaşma'
yı hatırlayın, yönetmen Michael Mann, Robert De Niro ile Al Pacino'yu karşı karşıya getirip şahane bir av avcı hikâyesi anlatmıştı. Şimdi de bu dönemin starları Johnny Depp ile Christian Bale'i karşı karşıya getiriyor. Gerçek bir olaydan yola çıkan Mann, 1930'ların Amerika'sında 'halk kahramanı' olan banka soyguncusu John Dillinger'ın öyküsünü anlatıyor. Soyguncu ve polis koşuşturmasında elbette bir racon var: Zeki olan kazansın. Ama sonra polis Melvin Purvis (Christian Bale) raconu ihlal ediyor. Mertlik bozuluyor...


Kapan (Hush)

Yönetmen:
Mark Tonderai
Oyuncular: William Ash, Christine Bottomley, Andreas Wisniewski, Claire Keelan'ın
Tür: Gerilim

Şu yaz gününde çok gevşedik biraz gerilip kendimize gelelim diyenlerdenseniz, haftanın gerilim film Kapan'a bir göz atın. Otobanda son anda kaza yapmaktan kurtulan bir çiftin başına gelenler sizi fena halde kendinize getirebilir. Filmin mesajı ise trafikte sinirlenmeyin, sinirlendirmeyin!


Tabu (Towelhead)

Yönetmen: Alan Ball
Oyuncular: Summmer Bishil, Chris Messina, Maria Bello, Peter Macdissi
Tür: Dram

Oscarlı Amerikan Güzeli filminin senaristi Alan Ball, ilk yönetmenlik denemesinde yine Amerikan orta sınıf ahlakına oklarını saplıyor. Lakin meselenin aktörlerini biraz çeşitlendirmiş. 1. Körfez Savaşı sırasında Lübnan asıllı babasının yanına, ABD'ye gelen Jasira, filmin odak noktası. Kadın olmak, Arap olmak... İşi zorlaşıyor Jasira'nın. Seyirciyi ikiye bölen filmlerden, seveni de var nefret edeni de bizden söylemesi.

BİZE ULAŞIN