Brad Mehldau'ya büyük ilgi

16. Uluslararası İstanbul Caz Festivali kapsamında 13 Temmuz Pazartesi akşamı saat 19.00’da Brad Mehldau Trio, Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda sahne alacak.

Müzikseverlerden büyük ilgi gören Brad Mehldau Trio'nun konser biletleri günler öncesinden tükendi. Gelen yoğun ilgi üzerine Brad Mehldau, aynı akşam saat 21.00'de CRR Konser Salonu'nda Festival izleyicilerine ikinci bir konser daha verecek.

İstanbul Caz Festivali'nde 13 Temmuz Pazartesi akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda Brad Mehldau gecesi yaşanacak. "1960'lardan bu yana, gelmiş geçmiş en yaratıcı caz piyanisti" olarak tanımlanan Brad Mehldau, saat 19.00'da grubu Brad Mehldau Trio ile birlikte sahne alacak.

Konserin ardından saat 21.00'de tekrar sahne alacak Brad Mehldau, bu sefer çok özel bir solo performansla İstanbullu caz severlerle buluşacak.

KLASİK MÜZİK İLE PİYANO ÇALMAYA BAŞLADI

Piyano çalmaya klasik müzik ile başlayan Brad Mehldau, zaman içinde caz müziğine yönelerek Lee Konitz, Joshua Redman, Charles Lloyd gibi birçok ünlü caz sanatçısı ile ortak çalışmalar yaptı.
BİZE ULAŞIN