Herşey yolunda gidiyordu ama...

Sibel Can, katıldığı bir programda eşi Sulhi Aksüt'ten boşanma sürecini anlattı.

Saba Tümer'in programına konuk olan Sibel Can, eşi Sulhi Aksüt'ten boşanmasıyla ilgili süreci anlattı.

televizyongazetesi.com'un haberine göre; son albümündeki söz ve müziği Tarkan'a ait olan 'Çantada Keklik' isimli şarkıdaki sözlerin, boşanmak üzere olduğu eşi Sulhi Aksüt'ü anlattığıyla ilgili söylentileri soran Saba Tümer'in sözleri üzerine Can, konuya açıklık getirdi. Can, "Ne alakası var. Bir yıl önce alınan bir parça. Artık aslında o kadar çok şey konuşuluyor ki cevap vermek bile doğru değil" diye konuştu.

SİBEL CAN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...MİAMİ'YE GİDERKEN BÖYLE BİR KARAR YOKTU

Can, daha sonra boşanma kararı almasıyla ilgili olarak süreci anlattı. "Böyle bir karar aldım. Bu karar Miami'deyken ortada bile yoktu. Miami dönüşü böyle bir karar aldım. Herkesin saygı duymasını rica ediyorum" diyen Can, Aksüt ile iyi-kötü 10 yıl paylaştığını ve bir evladı olduğunu vurguladı.

ÇOK ÖZEL BİR SEBEPTEN DOLAYI

"İyi kötü çok özel günlerimiz oldu. Fazla detaya girmek istemiyorum. Bu kararım nettir" açıklamasını yapan Can, mahkemelerinin Eylül ayında olduğunu belirterek "Herkesin yolu açık olsun. Yapacak hiç bir şey yok. İşte Miami dönüşü öyle tatsız bir ortamla karşı karşıya gelince böyle bir karar aldım. Aslında hiç öyle bir şey yoktu. Herşey yolunda gidiyordu ama olmadı" şeklinde konuştu. Saba Tümer'in "Bir anda mı?" sorusuna da Can, "Evet Miami dönüşü özel, çok özel bir sebepten dolayı böyle bir karar aldım. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun" yanıtını verdi.

BÜYÜK BİR ŞOK YAŞADIM

Albüm çalışmalarını sürdürürken boşanma kararı alan ve farklı bir sürece giren Can, herşeyin çok planlı gitmesine karşın araya böyle bir olay girince fotoğraf bile çektiremediğini belirtti. Can, yaşadığı duyguları anlatırken 'şok' ifadesini kullanarak "Kendimi iyi hissetmedim. Kameraların karşısına geçip poz verecek bir ortamım yoktu. Çok kötüydü. Büyük bir şok yaşadım. Bayağı da sürdü bu. Uzun sürdü. Yaklaşık bir ay sürdü" açıklamasını yaptı.

ÇOCUKLARI UZAK TUTMAYA ÇALIŞIYORUM

10 yıldır evli olduğu ve oğlu Emir'in babası Sulhi Aksüt ile ayrılık kararını çocuklarının nasıl karşıladığıyla ilgili soruya da Can, "Aslında hiç böyle yüz göz olmadık. Çünkü öyle bir karar aldım Engincan ve Melisa şu anda Los Angeles'ta. Okula gönderdim onları. Emir daha farkında değil" diyerek onları uzak tutmaya çalıştığını ve zaman içinde alışacaklarını belirtti. Can, "Sonuçta Allah ölüm acısı vermesin. Herşeyin başı o. Hepimiz için zor olacak. Kolay değil. Çünkü 10 yıl iyi kötü bir çok şey paylaşıldı, unutulmayacak şeyler yaşandı ama saygı duymak lazım. Buraya kadarmış" diye konuştu. En doğru kararın bu olduğunu vurgulayan Can, kararında net olduğunu da sözlerine ekledi.

BİZE ULAŞIN