Hava sıcaklığı düşecek - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; öğle saatlerinden sonra, Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, (Bolu, Düzce, Kastamonu, Karabük) Ankara, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat,Çorum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların; Yerel olmak üzere, Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde (Bandırma, Erdek), yağış anında fırtına şeklindeki rüzgar (Hortum, türbülans vb.) ile birlikte kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara'nın güneyi ile Ege'de 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkemizin güney kesimleri ile zamanla iç ve doğu bölgelerinde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Trakya ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde yağış anında kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

Yağışların; Yerel olmak üzere, Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde (Bandırma, Erdek), yağış anında fırtına şeklindeki rüzgar (Hortum, türbülans vb.) ile birlikte kuvvetli olması beklendiğinden ilgililer ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Yerel olmak üzere, Trakya (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ) ile Balıkesir'in kuzey ilçelerinde (Bandırma, Erdek), yağış anında fırtına şeklindeki rüzgar (Hortum, türbülans vb.) ile birlikte kuvvetli olacak.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek.
AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Çankırı, Kırıkkale ve Yozgat çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Çorum çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Kars ve Ardahan çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN