Beş yıl sonra kırmızı bülten

Cinayet şüphelisi olarak beş yıldır aranan ve bir süre önce Londra'da görüntülenen Serhat Aslan hakkında mahkemeden 'kırmızı bülten'le yakalama kararı çıktı

İstanbul Bakırköy'de bir kafede Burak Şengöçen'in (19) öldürülmesi olayına karıştığı iddiasıyla 5 yıldır aranan ve bir süre önce Londra'da görüntülenen Serhat Aslan hakkında mahkemeden 'kırmızı bülten'le yakalama kararı çıktı. Cinayet, 25 Eylül 2004'te Yeşilköy'de meydana geldi. Bir kafeteryada Burak Şengöçen ile Nurhan Türkbay birlikte otururken içeri Fatih Yavuz, Ferhat Güney ve Serhat Aslan girdi. Türkbay'ın eski sevgilisi olan Fatih Yavuz, Burak Şengöçen'i dışarı çağırdı. Çıkan tartışmada Şengöçen bıçaklanarak öldürüldü. Fatih Yavuz ve Ferhat Güney teslim olurken, hukuk fakültesi ikinci sınıf öğrencisi Serhat Aslan ise firar etti. Açılan davada tutuklu iki sanık hakkında "Ölümlü kavgaya el uzatmak" suçundan 9 yıl 2 ay ceza verildi. Firari sanık Serhat Aslan'ın dosyası ise tefrik edilerek 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.

YAYIN YASAĞI TALEBİNE RET

Serhat Aslan'ı bir süre önce özel bir TV kanalı Londra'da görüntüledi. Aslan'ın Londra'da 1000 paundluk evde ikamet ettiği, lüks kırmızı spor arabaya sahip olduğu ve bir Türk kızıyla nişanlı olduğu öne sürüldü. Görüntüler üzerine davanın görüldüğü Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Serhat Aslan'ın yakalanması için İnterpol aracılığıyla kırmızı bülten çıkarılması kararı aldı. Kararın Adalet Bakanlığı Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne gönderildiği, buradan Emniyet Genel Müdürlüğü kanalıyla İnterpol'den kırmızı bülten çıkarılacağı belirtildi. Serhat Aslan'ın avukatı ve aynı zamanda babası olan Fikret Aslan'ın oğluyla ilgili yapılan haberlere yayın yasağı konması talebi ise reddedildi.

BİZE ULAŞIN