Aslanlı çete liderinin servetine el konuldu

Mahkeme evde aslan besleyerek gündeme gelen Mehmet Selahattin Merih'in milyonlarca dolar değerindeki tüm mal varlığına el koydu

İstanbul polisinin 2007'de düzenlediği Okyanus operasyonunda, aralarında 8'i eski polisin de bulunduğu 18 adamıyla yakalanan Mehmet Selahattin Merih hakkında 70 yıldan 141 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı Merih'in yasadışı yollardan elde ettiği parayı, babası Abdullah Merih, annesi Melek Merih, kız kardeşi Zehra Akgöl (Merih) ve adamları olduğu iddia edilen Mustafa Gesoğlu, Hasan Kavuşturan, Adil Ertuğrul Atay, Reyhan Öktem Türkmen, Refik Sarpel ve Eyüp Pamuk aracılığıyla akladığını belirledi. Gerçek sahibinin Merih olduğu saptanan malların dökümü şöyle: "Egehan Turizm Otomotiv Petrol İnşaat, Usta Otelcilik Turizm Yatırımları A.Ş., İnter Kuaför hizmetleri, Nedim Döviz Altın Tic. A.Ş, Anadoluhisarı'nda malikâne, Çavuşbaşı'nda dubleks villa, değeri yüksek 4 daire, Fatih'te 3 dükkanlı apartman, 2 depolu dükkan ve çeşitli semtlerde arsalar. Ayrıca banka hesaplarına yatırılıp kısa sürede çekildiği belirlenen milyonlarca dolar ve euro ile TL tutarında para."

BİRBİRLERİNE DEVRETTİLER

Raporda Merih'in ailesi, adamları ve şirketleri adına kayıtlı 46 aracın da el değiştirdiği vurgulandı. İstanbul 1. Sulh Ceza Mahkemesi tüm şüphelilerin mal varlığına el koyulmasına karar verdi.

BİZE ULAŞIN