Sivas'ta sağanak yağış

Sivas'ta etkili olan sağanak yağış nedeniyle çok sayıda iş yerini ve evi su bastı. Rüzgarın etkisiyle yıkılan bir halı sahanın duvarının altında kalan 2 genç, hafif yaralandı.

Sivas kent merkezinde aniden başlayan sağanak yağış ve şiddetli rüzgar, yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Yaklaşık 30 dakika süren sağanak yağış nedeniyle cadde ve sokaklar su altında kaldı, çok sayıda iş yerini ve evi su bastı. Araçlar yollarda mahsur kalırken, vatandaşlar da cadde ve sokaklarda yürümekte güçlük çekti.

Esnaf ve vatandaşlar, ev ve iş yerlerindeki suyu kendi imkanlarıyla tahliye etmeye çalıştı. Bazı vatandaşların yollardaki tıkanan rögar kapaklarını kendi imkanlarıyla açmaya çalıştı. Kimi vatandaşların, yaşanan su taşkını nedeniyle yürümekte güçlük çeken çocukları ve yaşlıları kucaklarında taşıdığı gözlendi.

Sivas Belediyesi İtfaiye ekipleri de vatandaşlara suların tahliye edilmesine yardımcı oldu.
Çalışmalar sırasında bazı esnaf ise belediyeye tepki göstererek alt yapının yetersiz kaldığını öne sürdü.

HALI SAHANIN DUVARI YIKILDI

Yağışla birlikte etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Yunus Emre Mahallesi'ndeki bir kapalı halı sahanın beton yan duvarı tamamen yıkıldı, çatısı da kısmen uçtu.

Halı sahanın yanında bekleyen Fatih Burak Akbaba (20) ve Ahmet Öztürk (19) hafif yaralandı. Yaralılardan Akbaba Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde, Öztürk ise Sivas Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Akbaba'nın vücudunda sıyrıklar olduğu, Öztürk'ün ise omzunda kırık olduğu, genel sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Öte yandan, rüzgarın etkisiyle Fatih Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi gibi rakımı yüksek bölgelerdeki bazı evlerin de çatısının uçtuğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN