Adana'da fırtına hayatı felç etti

Adana'da, şiddetli yağış ve fırtına nedeniyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı, devrilen ağaçlar otomobillere ve okul duvarlarına zarar verdi, bir okulun çatısı uçtu.

Öğleden sonra aniden bastıran ve yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağış ve fırtına sırasında, Dumlupınar, Dağlıoğlu, Uçak, Meydan ve Çınarlı mahallelerindeki çok sayıda ev ve iş yerini su bastı, otomobiller mahsur kaldı.

Vatandaşlar kendi çabalarıyla suları boşaltırken, Dumlupınar Mahallesi 135 Sokak'taki bahçede bulunan ağacın devrilmesi sonucu 3 kişi evde mahsur kaldı. Evdekiler, polis ve belediye ekipleri ile vatandaşların yardımıyla ağaç dallarının kaldırılmasının ardından dışarı çıktı.

Elektriklerin kesilmesi sonucu sinyalizasyon sisteminin çalışmamasının da etkisiyle bazı kesimlerde trafik sıkışıklığı gözlendi, hasarlı kazalar meydana geldi. Turhan Cemal Beriker Bulvarı Merkez Komutanlık Orduevi yakınında park halindeki iki otomobilde, üzerlerine ağaç devrilmesi sonucu maddi hasar meydana geldi. Bu arada, Mestanzade Mahallesi'ndeki 1. İnönü İlköğretim Okulunun bahçesinde bulunan çam ağacı, okul binasının üzerine devrildi. Sakarya Mahallesi İlköğretim Okulu bahçesindeki bir ağaç devrilerek okul duvarı ve elektrik tellerine zarar verirken, yan yatan 3 ağaç ise devrilme tehlikesine karşı yerinden söküldü.

Gülbahçesi Mahallesi İlköğretim Okulunun çatısı işe şiddetli fırtına nedeniyle çevredeki evlerin ve bir anaokulunun bahçesine uçtu. İlk bilgilere göre yağış ve fırtına sırasında ölen ya da yaralanan olmadı.

NİĞDE'DE BAZI EV VE AHIRLAR İLE EKİLİ ALANLAR SU ALTINDA KALDI

Niğde'nin Bor ilçesinde meydana gelen sel, hasara neden oldu.

Dün akşam başlayan yağışlar nedeniyle Havuzlu köyünde bazı ev ve ahırları su bastı. Köydeki ekili alanlarda da zarar meydana geldi. Bölgede incelemelerde bulunan Niğde Valisi Sebahattin Öztürk, İl Özel İdare ekiplerinin selden etkilenen ev ve ahırlardaki tahliye çalışmalarını aralıksız sürdürdüğünü belirtti. Olayda can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu vurgulayan Öztürk, şöyle konuştu:

''Son günlerde ülkemizdeki yağışlı hava, ilimizde de dün geceden beri etkili oluyor. Yağış sonrasında Bor ilçesi Havuzlu köyünde tepelerden akarak biriken su neticesinde sel meydana geldi. Sel nedeniyle herhangi can kaybımız yok. Ekiplerimiz, hasar tespit çalışmalarını sürdürüyor. İl Özel İdare ekiplerimiz de su altında kalan ev ve ahırlarda tahliye çalışmalarına devam ediyor. Devlet olarak vatandaşlarımızın yanındayız. Selden zarar gören vatandaşlarımızın yarası en kısa sürede sarılacaktır. Tüm köylülerimize geçmiş olsun.''

BİZE ULAŞIN