Edirne'de orman yangını

Edirne'nin Meriç ilçesinde orman yangını çıktığı bildirildi.

İlçeye bağlı Küçükaltıağaç ve Yenicegörece köyü arasındaki meşe ormanında çıkan yangına, Keşan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, çevre ilçelerden gelen itfaiye ve arazözler ile köylüler müdahale ediyor.

Keşan Orman İşletme Müdürlüğünün, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünden yangın söndürme helikopteri talep ettiği bildirildi.

-KEŞAN ORMAN İŞLETME MÜDÜRÜ CANBAKKAL: YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ, YANGINA HAVADAN MÜDAHALE EDİYOR

Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Küçükaltıağaç ve Yenicegörece köyü arasındaki bölgede devam eden 6 hektarlık ormanlık ve 15 hektarlık anız yangınına müdahalenin sürdüğü bildirildi.

Keşan Orman İşletme Müdürü Sebahattin Canbakkal, meşe ormanı yangınının, çevredeki bir anız yangınından başladığını tespit ettiklerini söyledi. Canbakkal, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğünden talep edilen yangın söndürme helikopterinin yangını kısa sürede söndürmek için mücadele verdikleri belirterek, şöyle konuştu:

''Bölgede devam eden 6 hektarlık ormanlık ve 15 hektarlık anız yangınına müdahalemiz sürüyor. Yangının ormanlık alanın yakınındaki bir anız yangından sıçrayarak çıktığını tespit ettik. Keşan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, çevre ilçelerden gelen itfaiye ekipleri, arazözler ile köylüler yangına müdahale ediyor. Yangın söndürme helikopteri, yangına havadan müdahale ediyor. Kısa sürede yangını söndürmek için var gücümüzle çalışıyoruz.''

BİZE ULAŞIN