Maganda kurşunu düğünde öldürdü

'Silahlı Sevince Hayır' kampanyası başlatılan Kocaeli'de kayınbiraderinin düğününe giden 2 çocuk annesi Sultan Mut maganda kurşunuyla öldü

Kocaeli'nin Kartepe ilçesine bağlı Nusretiye köyünde, kayınbiraderinin düğününe giden Sultan Mut, maganda kurbanı oldu. Düğün sonunda havaya ateş açan magandalardan birinin silahından çıkan kurşunun göğsüne isabet ettiği 33 yaşındaki talihsiz kadın olay yerinde yaşamını yitirdi. Maganda kurşunuyla ölümün yaşandığı köyde 2 yıl önce "Silahlı Sevince Hayır" kampanyası başlatılmıştı. Fatih ve Sultan Mut çifti, Fatih Mut'un küçük kardeşi Ömer Mut'un, Derbent Düğün Salonu'ndaki düğününe katıldı. Sultan Mut, eşi ve çocukları ile birlikte kayınbiraderi olan damat ve gelini evine kadar uğurladı. Yeni evli çift tam eve gireceği sırada magandalar silaha sarıldı. Havaya art arda sıkılan onlarca kurşundan biri Sultan Mut'un göğsüne isabet etti.

80 KOVAN TEK TEK TOPLANDI
İki çocuk annesi kadın, bir anda yere yığıldı. Talihsiz kadının göğsündeki kanı gören yakınları hemen ambulans çağırdı. Ancak Sultan Mut yapılan tüm müdahalelere rağmen hayata döndürülemeyerek yaşamını yitirdi. Olay yerine gelen jandarma, çevredeki boş kovanları tek tek topladı. Düğün evinin önünde ve bahçede bulunan 80 boş kovan balistik incelemeye gönderildi. Jandarma, ateş açan magandaların tespiti için 5 düğün kasetine de el koydu. Olaydan sonra kimsenin gözaltına alınmaması ve düğüne katılanların da kimlerin ateş açtığını söylememesi dikkat çekti. Maganda kurşunuyla hayatını kaybeden 2 çocuk annesi Sultan Mut'un cenazesi Nusretiye Köy Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

BİZE ULAŞIN