Üniversite kampüsünde bina çöktü

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsü içerisindeki Tekno Park sahasında meydana gelen göçükte 3 işçi toprak altında kaldı. İşçilerden biri kurtarılırken, bellerine kadar toprağa gömülen 2 işçiyi kurtarma çalışması devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre: YTÜ Davutpaşa Kampüsü'ndeki Tekno Park sahasındaki inşaat alanı için yapılan kazı çalışmaları sırasında göçük meydana geldi. Çalışmaları izleyen 3 işçi toprak altıda kaldı. Göçük altında kalan 3 işçiden biri kurtarıldı. Belinden aşağısı toprak altında kalan 2 işçinin kurtarılma çalışmaları ise devam ediyor. Kurtarılan işçinin sağlık durumunun iyi olduğu görüldü.

Bu arada, YTÜ güvenlik görevlileri, görüntü almaya çalışan basın mensuplarını engelledi. Basın mensupları güvenlik görevlileri tarafından göçüğün yaşandığı bölgeden uzaklaştırıldı.

TOPRAK ALTINDA KALAN 3 İŞÇİ KURTARILARAK HASTANEYE KALDIRILDI

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin (YTÜ) Davutpaşa yerleşkesinde bir çalışma sırasında toprak kayması sonucu göçük altında kalan 3 işçi kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, YTÜ'nün Davutpaşa yerleşkesinde yapılan inşaat çalışması sırasında, toprak kayması meydana geldi. Çalışan işçilerden Hüseyin Kul, Muhammet Döngel ile Musa Sargın, göçen toprağın altında kaldı. Vücutları kısmen toprak altında kalan işçilerden biri arkadaşları, diğer 2'si de itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Kul, Dr. Sadi Konuk Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Döngel ve Sargın ise Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. İşçilerin, hayati tehlikelerinin bulunmadığı ve ayakta tedavilerinin yapıldığı öğrenildi.


BİZE ULAŞIN