Artvin'de sel: 2 ölü, 4 kişi kayıp

Artvin'in Şavşat ilçesinden geçen Tigrat Deresi'nin taşması sonucu meydana gelen selde 2 kişinin öldüğü, 4 kişiden de haber alınamadığı, ancak bu kişilerin çevre binalara sığınmış olabilecekleri bildirildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Selde, Mahinur Durmuş (40) ve Lütfiye Acar (60) yaşamını yitirirken, Özgen Demiral (60) eşi Dildar Demiral (60), Selin Demiral (5) kayboldu. Yaralanan Osman Acar Ardahan Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Artvin Vali Yardımcısı Osman Altın'dan alınan bilgiye göre, bölgede etkili olan yağmur nedeniyle, ilçeden geçen Tigrat Deresi'nde taşkın meydana geldi.

Dere üzerinde bulunan iki adet bendin yıkılması sonucu, taşkının aniden yaşandığını belirten Altın, bu güzergahta bulunan evler ve pazar yerinin sular altında kaldığını kaydetti.

Altın, taşkın nedeniyle şu anda 4 kişiden haber alamadıklarını belirterek, ''Ancak bu kişiler çevre binalara sığınmış olabilir'' dedi. Kayıp olan vatandaşlardan 4'ünün, Özgen Demiral, eşi Dildar Demiral ve yeğenleri Selin Demiral ile Mavinur Durmuş olduğu öğrenildi.

Görgü tanıklarının, Tigrat Deresi kenarında yarın halk pazarı kurulacağını, bu nedenle burada hazırlık yapan 4-5 pazarcının da suya kapıldığını söyledikleri belirtildi.

Bu arada, bentlerin yıkıldığı sırada suyun elektrik direklerini aşacak kadar yükseldiği, ancak şu anda derenin eski haline döndüğü kaydedildi.

Yol kenarında araçlarını durdurarak çekim yapan vatandaşları taşıyan bir minibüsün de aniden gelen suya kapıldığı, ancak vatandaşların kurtulduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN