Bodrum'daki orman yangını kontrol altında

Bodrum'un Kuyucak mevkisinde çıkan orman yangını kontrol altına alındı.

Milas Orman İşletme Müdürü Ayhan Bayrak, Bodrum'un Kuyucak mevkisinde çıkan orman yangınının kontrol altına alındığını ve ekiplerin soğutma çalışmasına başladığını söyledi.

Ayhan Bayrak, Bodrum'un Kuyucak mevkisinde henüz belirlenemeyen bir nedenle başlayan ve kısa süre içinde Bodrum ilçe sınırında bulunan Milas'ın Meşelik köyündeki ormanlık alana genişleyen orman yangınının ekiplerin havadan ve kardan yaptığı yoğun müdahaleyle kontrol altına alındığını ifade etti.

Bayrak, ''Yangını yoğun bir müdahaleyle kontrol altına aldık. Eğer kısa süre içinde kontrol altına alınmasaydı, yangın, yerleşim alanlarına ulaşırdı. Yangına müdahale sürecinde ekiplerimiz, insan üstü bir gayret göstererek yangının yerleşim alanlarına ulaşmasını önledi'' dedi.

Jandarma ekiplerinin bölgede yangının çıkış nedeniyle ilgili inceleme yaptığına işaret eden Ayhan Bayrak, ''Bölgede yaşayan vatandaşlar yangının başlamasından kısa bir süre önce ormanlık alanda bir patlama sesi duymuşlar. Jandarma, çalışmasını bu yönde yoğunlaştırdı. Yangının çıkış nedeni ve yangında zarar gören alanın ne kadar olduğu yapılacak tespit çalışmaları sonunda ortaya çıkacak'' diye konuştu.

Bu arada, yangının kontrol altına alınmasının ardından hava araçlarının yangına müdahale çalışmasına son verdiği, arazöz ve orman işçilerinin ise soğutma çalışmalarını sürdürdüğü gözlendi.

BİZE ULAŞIN