İstinye'de çatışma: 4 ölü

İstinye'de iki grup arasında, ''kumar borcundan kaynaklanan tartışma sonucu çıktığı'' öne sürülen silahlı çatışmada ölen 4 kişi ile yaralanan 6 kişinin kimlikleri belirlendi.

Edinilen bilgiye göre, Reşitpaşa Mahallesi Murat Sokak'taki dernek lokaline gündüz saatlerinde gelen bir grup, lokal sahiplerinden, ''kumar borcu olduğu'' öne sürülen 500 TL tutarındaki alacaklarını istedi.

Bu nedenle iki taraf arasında önce tartışma, sonra da kavga çıktı. Kavganın ardından dernek lokalinden ayrılan karşı grup, akşam saatlerinde daha kalabalık şekilde geri döndü. Ellerinde sopa ve silah bulunan bu kişilerle lokaldekiler arasında çatışma yaşandı.

Olayda, her iki gruptan Ali Tarhan, Muharrem Kılıç, Muaz Kılıç ve Engin Kartal hayatını kaybetti. Yaralanan Ömer Dilaver, Hüseyin Tarhan, İbrahim Tarhan, Ahmet Kartal, Erol Kartal ve Mehmet Bilgin İstinye Devlet, Okmeydanı Eğitim ve Araştırma ile Şişli Eğitim ve Araştırma hastanelerinde tedavi altına alındı.

Bu arada, olay yerinden kaçmaya çalışan Erol K, polis ekipleri tarafından Reşitpaşa Meydan'da üzerindeki tabancayla birlikte yakalanarak gözaltına alındı.

Olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alan polis, dernek lokalinde 1 adet tabanca ile 1 adet bıçak ele geçirdi. Lokal ve çevresinde çok sayıda boş kovan bulundu.

Polisin olayla ilgili 3 kişiyi gözaltına aldığı ve soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

BİZE ULAŞIN