Köpek kedi yavrularına annelik yaptı

Eskişehir'de İngiliz Cocker cinsi bir köpek, annesinin terk ettiği üç yavru kediye annelik yapıyor. Liza isimli köpek, üç kedi yavrusunu kendi yavrularıyla birlikte emziriyor. Liza'nın bu davranışı görenleri hem hayrete düşürdü, hem de duygulandırdı.

Eskişehir'de saat tamirciliği yapan Nuri Yürüten'in (42) 10 yıldır beslediği Liza isimli İngiliz Cocker cinsi köpeği, üç yavrusuyla birlikte annesi tarafından terk edilen üç kedi yavrusuna annelik yapıyor.

Yürüten, annesi tarafından terk edilen üç kedi yavrusunun bir arkadaşı tarafından köpeğinin yanına denemek için getirildiğini söyledi. Yürüten, Liza'nin ilk günlerde kedi yavrularından tedirgin olduğunu kaydetti. Ancak, zamanla Lizanın 3 kedi yavrusuna sahiplenmeye başladığını dile getiren Yürüten, " "Bir süre sonra gördük ki, Liza terk edilen kedi yavrularının bakımını da üstlendi. Şimdi o kadar sahiplendi ki, kedi yavrularını kendi yavrularından ayırmıyor. Biz de bazen süt takviyesi yapıyoruz. Kedi yavrularını almak isteyenlere tepki gösteriyor" ifadesini kullandı.

Liza'nın sahibi olarak ona hayvan demekten utandığını ifade eden Yürüten, "Günümüzde çocuğunu öldüren, cami avlusuna bırakan kişileri biliyoruz. Liza aslında hepimize bir ders veriyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN