Mersin'de balayı kabusu

Mersin'de ikinci kez evlenen matematik öğretmeni, düğününden bir gün sonra girdiği denizde boğularak hayatını kaybetti.

Kilis Anadolu Lisesi'nde Matematik öğretmeni olan Selahattin Karataş (36), ikinci evliliğini önceki gün Mersin'de Aybükem Karataş ile yaparak dünya evine girdi. Bir gün önce düğün yapan Karataş, ailesi ile birlikte dün merkez Mezitli ilçesine bağlı Davultepe beldesinde bulunan 100. Yıl Plajı'na giderek denize girdi. Ancak 1 günlük damat Selahattin Karataş, denizin de dalgalı olması nedeniyle boğuldu.

Vatandaşlar tarafından denizden çıkarılarak Mersin Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen Karataş, yolda hayatını kaybetti. Öğretmenin genç eşi Aybükem Karataş, hastane önünde acı haberle yıkıldı. Genç kadın, sinir krizleri geçirdi. Kendini yerlere atarak hastane morgundaki kocasını görmek için mücadele eden Aybükem Karataş'ı yakınları güçlükle zaptedebildi. "Selahattin" diye haykırarak gözyaşlarına boğulan Aybükem Karataş, daha sonra yakınları tarafından bir otomobile bindirilerek hastaneden uzaklaştırıldı.

Lise öğretmeni Selahattin Karataş'ın annesi Şükran Karataş da, oğlunun ölüm haberi ile yıkılanlar arasında idi. Acılar içinde eliyle yüzünü tırmalayan yaşlı kadınının, "Selahattin" diye haykırışları yürekleri dağladı.

Genç öğretmenin diğer yakınları da, "Dün bu zaman düğünü oluyordu. Çiçeği burnunda bir günlük damattı" diye gözyaşı döktü.

''BEN SANA SUYA GİRME DEMİŞTİM''

Tatil yaptığı Mersin'de serinlemek için girdiği denizde boğulan genç öğretmen, memleketi Kilis'te toprağa verildi.

Kilis Anadolu Lisesi'nde matematik öğretmenliği yapan Selahattin Karataş'ın (35) cenazesi, yakınları tarafından Mersin Devlet Hastanesi morgundan alınarak Kilis'e getirildi.

Hacı Yusuf Camisinde kılınan cenaze namazına, genç öğretmenin önceki gün düğün yaptığı ziraat mühendisi Aybükem Bozmaz ve yakınlarının yanı sıra Vali Yardımcısı Abdullah Ayaz, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. Selahattin Karataş'ın cenazesi namazın ardından Asri Mezarlıkta defnedildi.

Hacı Yusuf Camisi ve mezarlıktaki törenlerde oldukça üzgün ve bitkin görünen Aybükem Bozmaz, 2 kişinin yardımıyla ayakta durmaya çalıştı. Genç öğretmen için gözyaşı döken Aybükem Bozmaz, tabutun ardından sık sık ''Ben sana suya girme demiştim'' diye seslendi.

Selahattin Karataş ile ilk eşi arasındaki boşanma davasında mahkemenin verdiği kararın, temyiz başvurusunun sonuçlanmaması nedeniyle kesinlik kazanmadığı, bu nedenle çiftin resmi nikah kıydıramadığı öğrenildi.

Selahattin Karataş'ın, geçen yıllarda Kilis'te vekil öğretmenlik yaptığı sırada tanıştığı Aybükem Bozmaz ile düğün yaptığı, çiftin ve yakınlarının resmi nikahın mahkemenin verdiği boşanma kararının kesinlik kazanması sonrasında kıyılması konusunda anlaştıkları belirtildi.

BİZE ULAŞIN