Hafta sonu hava nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre, Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Karadeniz bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, ülkemizin güneydoğusu ile Doğu Akdeniz kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette; iç ve batı bölgelerimiz ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; Karadeniz bölge genelinde kuvvetli olması beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (lokal dolu yağışı, kuvvetli rüzgar, yıldırım, ani sel, su baskını ve heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLEGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Bilecik çevreleri aralıklı olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinden itibaren bölgede etkisini kaybetmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Rüzgar kuzey yönlerden kuvvetlice esecek.

AKDENİZ: Bölgenin iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye ve Mersin'in iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı, diğer kesimleri az bulutlu geçecek. Rüzgar bölgenin batısında kuzey yönlerden kuvvetlice esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Nevşehir, Kayseri, Aksaray, Niğde) aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli kuvvetli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Malatya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...

,

BİZE ULAŞIN