Şanlıurfa'da kene istilası

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde bir evde görülen keneler, tedirginliğe neden oldu.

Belediye ekipleri, veteriner hekim gözetiminde evde ilaçlama yaptı. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Tuna Sokak'taki evinde keneye rastlayan İsmail Yalçınkaya durumu belediyeye bildirdi. Bunun üzerine harekete geçen belediye ekipleri, veteriner hekim gözetiminde belirtilen evde ilaçlama yaptı.

Kenenin gün batımına doğru akşam serinliğinde daha da belirgin durumda tespit edildiğini belirten ev sahipleri, gündüzleri ise fark çok fazla edilmediğini söyledi. İsmail Yalçınkaya'nın ev komşusu olan İsa Demir ise, "Benim evimde de komşum İsmail Yalçınkaya'nın evi gibi kene var. Evimizde kene olunca belediyeye bildirdik ve belediye ekipleri gelip evimizi ilaçladılar. Belediyeye teşekkür ederiz" dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, "Fatih Sultan Mehmet Mahalle Muhtarımız Salih Aydoğdu ve vatandaşlarımızın evlerinde kene vakıasını bildirir bildirmez, ekiplerimizi görevlendirerek belirtilen adreste ilaçlama çalışmaları yapıp gerekli önlemler alınmıştır. Belirtilen evler baştan aşağıya ilaçlanmış ve soruna anında müdahale edilmiştir" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN