Sinemalarda bu hafta

Yıllar geçiyor, Harry Potter ve arkadaşları da büyüyor. Büyüdükçe konular değişiyor; işler daha da karmaşıklaşıyor. Harry Potter ve Melez Prens filminde kahramanımız Harry, Hogwards'taki altıncı yılında, üzerinde 'Bu kitap Melez Prens'e aittir' yazan bir kitap bulur ve kitabın içindeki büyüleri araştırmaya başlar... Bu hafta gösterime giren diğer film ise Dustin Hoffman ve Emma Thompson'ın başrolleri paylaştığı romantik bir yapım olan Aşka Son Şans.

Harry Potter ve Melez Prens
(Harry Potter and the Half-Blood Prince)

Yönetmen: David Yates
Oyuncular: Daniel Radcliffe, Rupert Grint, Emma Watson, Julie Walters
Tür: Fantastik, macera, romantik

Buz Devri'ndeki o tembel teneke Sid'in deyişiyle "Elimizde büyüdü keratalar," diyesi geliyor insanın Hayri Pıtır, pardon Harry Potter ve arkadaşları için. Eee zaman geçiyor onlar da büyüyorlar... Ama sanki büyüdükçe sevimliliklerini de kaybediyorlar. Büyümek zor, sorumluluklar, sorunlar ve aşk meşk meseleleri... Harry ve arkadaşları bir taraftan büyümenin zorluklarını yaşıyor. Diğer taraftan Harry Voldemort'la hesaplaşma öncesinde dersine sıkı sıkıya çalışıyor. İngilizler önceki filmlere göre komik bulmuştu Harry'nin bu macerasını... Anlaşılan, biz hâlâ Felekten Bir Gece'nin etkisi altındayız, pek o kadar gülemedik! Macera sanki biraz tutukluk yapıyor! Ama yine de son karar elbet Harry Potter hayranlarının.


Aşka Son Şans

(Last Chance Harvey)

Yönetmen: Joel Hopkins
Oyuncular:
Dustin Hoffman, Emma Thompson, Eileen Atkins, Kathy Baker
Tür: Dram, romantik

Romantik hikâyelerin kahramanları hep 20'li- 30'lu yaşlarındaki kahramanlar olmaz ki... 40 yaş üstü insanların da bir duygusal dünyası var artık, kabul edelim. Lütfen Beni Öldürme'de bir araya gelen iki şahane oyuncu Emma Thompson ve Dustin Hoffman bu kez bir aşkın iki tarafı. Hani kısa bir zaman önce 40'lı yaşlarındaki kadın ve erkeğin ruh haline ilişkin dosya konuları yayınlanmıştı ya gazetelerimizde, bu film daha çok şey söylüyor konu hakkında.

BİZE ULAŞIN