Bin liraya 'trafik canavarı kursu'

Kağıthane'de faaliyet gösteren 11 sürücü kursunun, ehliyet vermek için diploma, direksiyon yeterliliği yerine parayı kıstas aldığı ortaya çıktı

Kağıthane'de sürücü kurslarına yönelik yapılan eş zamanlı bir operasyon, trafik canavarlarının nerede ve hangi şartlarda yetiştirildiğini de ortaya çıkardı. Kamunun can güvenliğini ilgilendiren trafik konusunda eğitim veren 11 sürücü kursunun, okur-yazar ya da ehliyet alma yeterliliği olmayanlara bin lira karşılığı ehliyet verdiği belirlendi. Söz konusu 11 sürücü kursuna düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda gözaltına alınan 10 kurs yöneticisinden 4'ü tutuklandı.

226 CANAVAR YOLLARDA

Bir ihbar üzerine sürücü kurslarına yapılan eş zamanlı operasyonlarda 226 kişiye para karşılığı ehliyet verildiği tespit edildi. Kağıthane Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aldıkları ihbar üzerine bir süre söz konusu 11 sürücü kursunu takibe aldı. Yapılan araştırma sonucunda bu kurslarda bin TL karşılığında ehliyet verildiği belirlendi. Ekipler, tespit edilen kurslara eş zamanlı operasyon düzenledi. Kurs müdürü ile müdür yardımcıları olduğu öğrenilen 10 kişi gözaltına alındı. Mahkemeye sevk edilen Erdal Arslan, Remzi Yıldırım, Ahmet Sulu ve Yaşar Özkan tutuklandı. Diğer altı kişi ise serbest bırakıldı. Hak etmedikleri halde para karşılığı ehliyet aldığı belirlenen 226 kişi hakkında da hukuki işlem yapılacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN