Lüks teknede can pazarı

Antalya'da motor bölümünden su alan tur teknesi battı. Teknede bulunan 2'si mürettebat 7 kişi çevredeki diğer tur teknelerinde bulunanlar tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan tatile gelen Tevfik Günday, Tuncay Durak, Süleyman Karakaya, Ahmet Karakaya ve Ali Gök, yat limanındaki ''Prenses'' isimli tekneyle tura çıktı. Yolcuların Düden Şelalesi'nin denize döküldüğü yere götürüldüğü tekne, yat limanına dönüşde Dedeman Otel açıklarında motor bölümünden su almaya başladı. Bunun üzerine yardım çağrısında bulunan tekne kaptanı Kadir Çelikbaş, yolcuları çevrede bulunan tur teknelerine aktardı. Kaptan Kadir Çelikbaş ve eşi Mehtap Çelikbaş'ı ise deniz polisi, botlarla yat limanına getirdi.

Kadir Çelikbaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, her şeyin bir anda geliştiğini belirterek, ''Bir anda motor bölümünden sular girmeye başladı. Herhangi bir şeye de çarpmadık. Ancak nasıl olduğunu anlayamadık. Tekne su almaya başlayınca yolcularımızı tahliye etmeye başladım. Ben tekne batmaz diye düşünüyordum. Yolcuları tahliye ettikten 5 dakika sonra da teknemiz battı'' dedi.

Yolculardan Ahmet Karakaya da ''İlk anda panik oldum. Ancak kendimi toplayarak bana verilen can yeleğini giydim. Bu sırada tekneye yaklaşan başka bir tur teknesine geçtim'' diye konuştu.

Yat Limanına çıkarılan yolcular buradaki polis merkezinde sağlık kontrolünden geçirildi. Yolcular, ıslanan malzemelerini kurutmak için bir süre burada bekledi.

Antalya Liman Başkanı Ramazan Kaplan, olayla ilgili inceleme başlatacaklarını söyledi. Kaplan, ''Tekne bilinmeyen bir nedenle su almaya başlamış. Biz bunu kaza olarak araştıracağız. Can kaybının olmaması en büyük tesellimiz. Sebebi konusunda herhangi bir bilgimiz yok'' dedi.

Olayın şokunu üzerinden atamayan bazı yolcuları ise deniz polisi sakinleştirdi.

BİZE ULAŞIN