Oğlunun yanında öldü, eşi komada

Spor spikeri Orhan Şengürbüz, kanser tedavisi gören eşini ziyaretten dönerken 12 yaşındaki oğlu Utku'nun yanında kalp krizinden öldü

KANSER hastası eşi komada olan spor spikeri Orhan Şengürbüz, 12 yaşındaki oğlunun gözleri önünde kalp krizi geçirerek öldü. 51 yaşındaki Orhan Şengürbüz'ün eşi Neslihan Şengürbüz'e geçen yıl Eylül ayında akut lösemi teşhisi konuldu. Bir çocuk babası Şengürbüz, eşini yaşatmak için mücadeleye başladı. Bir yandan da 12 yaşındaki oğlu Utku'yla ilgileniyordu. Ancak Neslihan Şengürbüz, gördüğü kemoterapi sonucunda komaya girdi. Spiker Şengürbüz, önceki gün oğlunu Maltepe'de yaşayan kız kardeşine bırakarak eşinin yoğun bakım ünitesinde tutulduğu özel hastaneye gitti. Gün boyu burada eşinin yanında kalan Şengürbüz, akşam saatlerinde oğlunu almak için Maltepe'ye döndü. Ardından da oğlunu alarak evlerine doğru gitmek üzere dışarı çıkıp yürüyüş yapmaya başladılar.

YANINDA ÖLDÜ

Bir süre sonra Şengürbüz, oğluna yorulduğunu, oturmak istediğini söyledi. Tam bu sırada yere yığıldı. Oğlunun çığlıkları üzerine çevreden koşan vatandaşlar hemen ambulans çağırdı ancak kurtarılamadı. Şengürbüz'ün 10 gün önce de kalp krizi geçirdiği ancak fark etmediği bildirildi. Şengürbüz'ün cezanesi, bugün Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından Çamlıca'daki Çakaldağı Kabristanı'ndaki aile mezarlığında toprağa verilecek. Ölümüyle Show TV'deki mesai arkadaşları olmak üzere tüm Türk spor basınını yasa boğan Şengürbüz, 1958'de İstanbul'da doğdu. Haydarpaşa Lisesi mezunu olan Şengürbüz, meslek hayatına TRT Antalya Radyosu'nda başladı. Şengürbüz'ün ölümünün ardından TSYD, başsağlığı mesajı yayınladı.

BİZE ULAŞIN