'Tazminatı çatır çatır yiyeceğim'

Hande Yener'e açtığı hakaret davasından 10 bin TL'lik tazminat kazanan Demet Akalın: Bağışlamayacağım, aynen yiyeceğim

Konserlerine ara vermeden devam eden ve son 10 günde Ankara, İzmir, Ayvalık ile İstanbul Kuruçeşme'de sahne alan şarkıcı Demet Akalın, önceki akşam da Kumburgaz Arena'da hayranlarını coşturdu. Yaklaşık 2000 kişiye seslenen Akalın, konser öncesi de basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akalın, "bakkal şarkıcı" sözü nedeniyle mahkemelik olduğu sanatçı Hande Yener'den, önceki gün sonuçlanan dava sonucu 10 bin lira kazanmasıyla ilgili olarak şöyle konuştu: "Parayı çatır çatır yiyeceğim. O da söylediklerinden pişman olmuştur. 2 senedir süren bir davaydı, parayı hiçbir yere bağışlamayacağım aynen yiyeceğim. Adaletin yerini bulması güzel bir şey." Hande Yener'in 2007'nin Temmuz ayında bir magazin programında kendisine "çamur", "densiz" ve "Bakkal şarkısı yapıyor" dediğini belirten Demet Akalın, Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi'nde 50 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı. Hande Yener ise dilekçesinde Demet Akalın'ın kişilik haklarını ihlal ve rencide edici sözler sarf etmediğini belirtmişti. Ancak mahkeme, Yener'in "Densiz", "Çamur" şeklinde sözler sarf ettiğini belirledi. "Uçağı leş gibi kokuyor" sözlerine karşılık "Demet benim nasıl binici olduğumu iyi bilir" yanıtını aldığı ünlü türkücü İbrahim Tatlıses ile de arası bozuk olan Demet Akalın, "İbrahim Tatlıses'le barışmadık, barışmayı da düşünmüyorum. Hiçbir şekilde merhabam olamaz" diyerek dargınlığın süreceğini söyledi.

TATLISES'TEN 7 ŞARKI

Ancak yaklaşık 2 saat kaldığı sahnede 30'a yakın şarkı seslendiren Akalın'ın, İbrahim Tatlıses'in Yalnızım, Nankör Kedi, Sarhoş, Haydi Söyle, Gülüm Benim gibi 7 şarkısını yorumlaması dikkat çekti. Güzel şarkıcı, Hande Yener'le ise barışmaya sıcak baktığını şu sözleriyle gösterdi: "Hande'yle konuşurum tabii ki. O da bir röportajında bana şarkı vereceğini söylemiş, bu saatten sonra polemiklere girmek gereksiz." Alişan'la beraber, hamile olan Çağla Şıkel'in yerine sabah programı sunacağı şeklindeki haberlere de açıklık getiren Akalın, "Şu an televizyonu düşünmüyorum" derken, Çeşme'de çok sık bikini değiştirdiği için eleştirilmesine de şakayla karışık, "Size inat 30 tane bikini değiştireceğim. İşin şakası bir tarafa da ben böbreğimden rahatsız olduğum için ıslak bikiniyle duramıyorum. Bu kadar abartılacak bir olay değildi. Sponsorlarım var ama bana demiyorlar ki 'Yarım saatte üç tane mayo giyeceksin'... Ama size inat 30 tane giyeceğim" diyerek cevap verdi.

"AYSUN'A BENİM BİLE İÇİM KAYNIYOR"
DEMET Akalın, Türkiye'de en güzel kadın olarak Yasemin Baran'ı gösterirken Çağla Şıkel'i 2'nci sıraya, kendisini de ilk beşe koydu. Seksilik konusunda ise Aysun Kayacı'yı 'tek geçen' Akalın, "Ona benim bile içim kaynıyor" dedi. Bir ayrılıp bir barıştığı sevgilisi Emir Taner için de, "Birbirimize çok âşık olduğumuz için kopamıyoruz"dedi.

BİZE ULAŞIN