'Yaş 70 iş bitmiş' dedi, 17'lik kız aldı

Halis Toprak nam-ı diğer Halis Ağa'nın 17 yaşındaki Nazlıcan Tagizade ile Kuşadası'nda evlenmesinin yankıları sürerken, akıllara Toprak'ın dokuz ay önce verdiği röportajda, genç sevgili iddialarını "Yaş 70, iş bitmiş" diye yalanlaması geldi. Ancak "Kaderde varsa olur" diyerek bir de açık kapı bırakmıştı. Nitekim, önceki gün 54 yaş küçük olan bir kızla evlendi.
Tanınmış işadamı (71) 10 çocuğunun annesi, 33 yıllık eşi Ayşe Toprak'tan boşanmak için 1997'de dava açtı. Ayfer Toprak 540 bin TL tazminat kazandı.
Halis Ağa arkadaşlarından evlilik için yardım istedi ve kendisine gösterilen 3 fotoğraftan, Özlem Özkan'ı seçti. Özkan, 22 yaşındaydı. 1999'da evlendiler, geçen yıl boşandılar.
SABAH'a verdiği röportajda genç sevgili iddialarını yalanlayan Toprak, üçüncü kez, 17 yaşındaki Nazlıcan Tagizade ile dünyaevine girdi. Nikâh töreninde, gelin tarafından 21 kişi vardı. Fakat, Toprak ailesinden kimse yoktu. İddiaya göre, gelin gözyaşlarını zor tutarkan anne-baba hayli mutluydu. Öte yandan işadamının kızı Ayfer Toprak, konuyu "sakin davranarak çözeceklerini" ifade etti. "İtiraz mı edeceksiniz" diye sorduğumuzda ise, "Evliliğe ve herşeye itiraz edeceğiz. Ama hukuk çerçevesinde ve sessizce çözeceğiz" dedi.

BİZE ULAŞIN