Boğaz'da Deep Purple fırtınası esti

21. Yüzyılın mihenk taşı gruplarından Deep Purple, BKM–Radyo Eksen organizasyonu ile dün akşam Turkcell Kuruçeşme Arena'daydı.

Kariyerlerinde 40. Yılı geride bırakan grup, İstanbul konserlerine 1972 yılında söyledikleri HIGYWAY ile başladı, THINGS, WRONG MAN STRANGE, RAPTURE, FIRE BALL ile devam etti. Ian Gillan, Steve Morse, Roger Glover , Don Airey ve Ian Paice geçen 40 yıla damgalarını vuran şarkıları CONTACT LOST, SCREAMIN, WEELL DRESSED, WIRING NECK, BATTLE, KEYS, PERFECT, SPACE 'i Turkcell Kuruçeşme Arena'yı dolduran 10.000'i aşkın seyirci ile birlikte seslendirdi. Hard rock efsanesi grup konserin finalini SMOKE ON THE WATER ile yaptı.

KONSERDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Ancak elbette, bu müzik efsanesini seyirci öyle hemen bırakmadı. Boğaz'ın sularına iki kez daha bis yaparak şarkılarını bıraktılar. İlk bis şarkıları 1968 yılında Londra'da kaydettikleri HUSH oldu. Seyircinin alkışları dinmeyince grup sahneye tekrar gelerek Londra'da 1970 yılında kaydettikleri BLACK NIGHGT ile gecenin finalini gerçekleştirdi.

100 milyonu geçen albüm satışları ile Guinness Rekorlar Kitabı' na giren ekip, turnelerine devam etmek için bu sabah özel jetleri ile İstanbul'dan ayrıldı.
BİZE ULAŞIN