Elazığ'da silahlı saldırı: 6 ölü

Elazığ'ın Baskil ilçesindeki silahlı saldırıda, son bilgilere göre 6 kişi öldü, 7 kişi yaralandı. 3'ünün durumu ağır olan yaralıların tedavileri sürüyor.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

Fırat Üniversitesi (FÜ) Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Erhan Yılmaz, Karaali köyündeki silahlı saldırıda yaralanan 6 kişinin hastanelerine getirildiğini belirtti.

Olayda yaralanan Mustafa Coşkun'un hastaneye gelmeden hayatını kaybettiğini, Nafiye Coşkun'un (54) ise müdahaleye rağmen kurtarılamadığını anlatan Yılmaz, ''Yaralılardan Mehmet Yükselen (49), Kenan Sürekli (27) ile durumları ağır olan Mehmet Hanefi Coşkun (24) ve Orhan Coşkun'un (61) tedavileri sürüyor'' dedi.

Olayda hayatını kaybedenler İbrahim Esendemir (80), İzzet Esendemir (35), Samet Sis (12), Emine Yükselen, Mustafa Coşkun ve Nafiye Coşkun. Kimlikleri henüz belirlenemeyen ve Elazığ Araştırma Hastanesine kaldırılan 3 yaralının tedavileri de bu hastanede
sürüyor.

Öte yandan saldırının failleri olduğu ileri sürülen Karaali köyünden H.Y. ile oğulları M.Y. ve B.Y. jandarma tarafından aranırken, yakalanan oğlu N.Y. ise sorguya alındı. N.Y'nin olaya karışıp karışmadığı konusunda bilgi alınamadı.


SALDIRININ KOMŞU KÖYDEN BİR AİLENİN MENSUPLARI TARAFINDAN DÜZENLENDİĞİ İLERİ SÜRÜLÜYOR

Elazığ'ın Baskil ilçesine bağlı Karaali köyü Böbüler mezrasında meydana gelen, 6 kişinin öldüğü, 7 kişinin de yaralandığı silahlı saldırıyı komşu köyden bir ailenin mensupları tarafından düzenlendiği öne sürülüyor.

Edinilen bilgiye göre, Baskil ilçesine bağlı Karaali köyü Böbüler mezrasında yaşayan Esendemir ailesinin evine gelen ve komşu köyden oldukları ileri sürülen 4 kişinin silahlı saldırısında 6 kişi ölürken, 7 kişi de yaralı olarak Elazığ'daki hastanelere kaldırıldı.

Saldırganların, ellerinde av tüfekleriyle gittiği Böbüler mezrasında, kayısı bahçesinde çalışan İbrahim Esendemir (80), oğlu İzzet Esendemir (35) ile İbrahim Esendemir'in torunu olduğu belirtilen Samet Süs'ü (12) öldürdükten sonra karşılarına çıkan kişilere rastgele ateş açtıkları ve Emine Yükselen adlı kadını da öldürüp 7 kişiyi daha yaraladıkları bildirildi.

Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen jandarma tarafından yapılan incelemede, Emine Yükselen, İbrahim Esendemir, İzzet Esendemir ve Samet Süs'ün cesetleri bulundu.

Saldırganların akli dengesinin yerinde olmadığı ve haklarında daha önce de köylüleri rahatsız ettikleri yönünde jandarmaya şikayet başvurusu olduğu ileri sürüldü.

Olaydan sonra Baskil Kaymakamı Mustafa Irmak ve jandarma yetkilileri olay yerine gelerek köylülerden olay hakkında bilgi aldı. Jandarmanın köy ve mezrada aldığı geniş güvenlik önlemleri sürerken olayın faillerini yakalamak için operasyon başlatıldığı belirtildi.

Bu arada saldırıda ölü ve yaralı sayısının artabileceği öğrenildi.


ELAZIĞ'DA ÖLDÜRÜLEN 6 KİŞİNİN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ

Elazığ'ın Baskil ilçesi Karaali köyünde akli dengesi bozuk baba ve 2 oğlunun, köylülere rastgele ateş açması sonucu hayatını kaybeden 6 kişinin kimlikleri belirlendi.

Edinilen bilgilere göre, sabah saatlerinde akli dengesi yerinde olmayan baba H.Y ve 2 oğlu, tarlada ve bahçede çalışan köylülerin üzerine rastgele ateş etmeye başladı. Olayda, 6 kişi hayatını keybederken, 3 kişi de ağır şekilde yaralandı. Ateş açtıktan sonra kaçan baba ve 2 oğlunu yakalama çalışmaları sürüyor. Olayda hayatını kaybedenlerden 5'inin isimleri ise şöyle:

"İbrahim Esendeler, İzzet Esendeler, Samet Sis (12), Emine Yükselen, Mustafa Coşkun".

BİZE ULAŞIN