İstiklal Caddesi'nde güpegündüz cinayet

Beyoğlu'nda yürüyen Alman işadamı Gregor Kerkeling, kendisinden para isteyen İbrahim Akyol tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürüldü

Bir süredir İstanbul'da çalışan 42 yaşındaki Alman işadamı Gregor Kerkeling, dün sabah Şişli'deki otelinden çıkarak iş görüşmesi için Taksim'e geldi. Saat 11.00 sıralarında İstiklal Caddesi'nden aşağı yürüyen Kerkeling, cadde üzerindeki bir büfeden alışveriş yaptığı sırada yanına biri yaklaştı. Alman işadamının yanına yaklaşan İbrahim Akyol isimli kişi para istedi. Kerkeling'in el kol hareketleri ile para vermek istemediğini söylemesinin ardından, Akyol belindeki ekmek bıçağını çıkartıp işadamının kalbine sapladı. Kerkeling kanlar içinde yere yığılırken, olay yerinden kaçmaya çalışan Akyol o sırada ATM'den para çekmekte olan iki polis tarafından yakalandı. Olay görüntüleri bir bankanın güvenlik kamerasına yansıdı. Alman işadamı Taksim İlk Yardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hemen ameliyata alınan işadamı yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Saldırgan ise polisler tarafından Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ...

AKLİ DENGESİ BOZUK

Akli dengesinin yerinde olmadığı belirtilen ve daha önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde tedavi gördüğü öğrenilen Akyol'un, ilk ifadesinde "Para istedim geri çevirdi, ben de bıçakladım. Yabancılara karşı aşırı ilgim var" dediği ileri sürüldü. Alman işadamının cep telefonunda inceleme yapan polis, ortağı Hatice Işık'a ulaştı. Asayiş Şube Müdürlüğü'nde ifadesine başvurulan ve daha sonra hastaneye giden Işık, ortağının ölüm haberi üzerine gözyaşlarına boğuldu. Kerkeling'in cenazesinin Adli Tıp'ta yapılacak otopsinin ardından Almanya'ya gönderileceği öğrenildi.

BİZE ULAŞIN