Sigara paketlerinden tabut yaptı

Yılların tiryakisi, bıraktığı sigaranın paketlerinden tabut yapıp Taksim Meydanı'nda sergiledi.

Yılların tiryakisi Abdusselam Durmaz, bıraktığı sigaranın paketlerinden tabut yapıp Taksim Meydanı'nda sergiledi.

18 ay boyunca içtiği sigaraların paketlerinden yaptığı tabutu tramvay durağına sırtında taşıyarak getiren Durmaz, tiryakileri sigara bırakmaya davet etti.

AbdusSelam Durmaz isimli sigara tiryakisi, 1984 yılından bu yana sigara içtiğini ancak sigara yasağının başlamasıyla birlikte sigarayı bırakmaya karar verdiğini söyledi. Yaklaşık 18 ay boyunca içtiği sigaraların paketleriyle maket bir tabut yapan Durmaz, vatandaşlara seslenerek herkesin sigarayı bırakmasını istedi.

Yasakla birlikte sigara içmenin hiçbir anlamının kalmadığını vurgulayan Durmaz, "Önce kendi sağlığım bu yasaklar da elbette etkili oldu. Mesela bir restoranta yemek yiyeceksiniz ve sonrasında sigara içmek için dışarı çık sonra içeri gir artık bir zevki de kalmadı." dedi.

Bu tip bir eylemi yapma amacının herkesin bir ders çıkartması isteğinden doğduğunu belirten Durmaz, elbette herkesin öleceğini ancak sonunu sigara yüzünden olmasını istemediğini ifade etti.
Sigara paketlerinden oluşan maket tabuta üzerinde, "Sigaraya hayır, hayatlar birer hiç olmasın" yazılı kağıtlar yapıştıran Durmaz, Taksim Meydanı'ndan geçen vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

BİZE ULAŞIN